×

Dworek Karpińskich - Sandomierz

Kontakt z właścicielem obiektu

Skontaktuj się bezpośrednio z obiektem, aby uzgodnić dostępne terminy i ceny.

Pokaż tylko obiekty noclegowe z rezerwacją online
  • Oczekiwany czas odpowiedzi to jeden dzień roboczy.
  • 5 pokoi, 15 miejsc
  • Języki używane w obiekcie: Polski

Opis obiektu noclegowego

Przy wylocie ulicy Browarnej, tuż u podnóża sandomierskiej skarpy stoi najokazalszy z sandomierskich dworków – tzw. dworek Karpińskich.

Wzniesiony został na przełomie XVIII/XIXw., a przekształcony w 1840r. przez kolejnych użytkowników. "Budynek zbudowany był na planie wydłużonego prostokąta, konstrukcji zrębowej, oszalowany, posadowiony na wysokiej podmurówce, w której znajdowało się mieszkalne przyziemie. Od strony wschodniej front budynku zdobił oszklony, wsparty na czterech drewnianych kolumnach ganek. Wnętrze dwutraktowe. Ściany opięte drewnianymi pilasterkami, gzyms wieńczący profilowany. Dach czterospadowy z wystawkami. Okna w obramowaniach". Taki opis dworku podaje "Katalog zabytków sztuki w Polsce na powiat Sandomierski".

Pensjonat "Stary Dwór" mieści w sobie 15 miejsc noclegowych. Są to pokoje 2 i 3 osobowe jak również 2 apartamenty dwupokojowe. Wyposażone w meble, malarstwo jak również inne przedmioty sztuki zdobniczej z epoki, posiadają niepowtarzalny klimat i przenoszą Pensjonariuszy w okres dawnej świetności dworu. Profesjonalizm oraz zasada „Gość w dom Bóg w dom” gwarantuje wysoką jakość świadczonych usług.

Do dyspozycji gości:

• aneks kuchenny
• internet bezprzewodowy
• miejsce do grillowania

Browarna 9, Sandomierz (Polska)

Mapa

Języki używane w obiekcie
Polski
Akceptowana waluta
PLN (zł) , EUR (€)
Akceptowana forma płatności w obiekcie