Solina noclegi

Wpisz tutaj gdzie chciałbyś pojechać lub podaj szczegóły planowanej podróży (np. Balaton, wellness)
Pokaż więcej obiektów

Co robić w Solinie?

Marzyło ci się kiedyś, abyś rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady? Teraz jest ku temu najlepsza okazja. Nic tak nie uwalnia głowy i myśli, jak Solina. Jest to miejsce idealne zarówno do odpoczynku i głębokiego relaksu, jak i nieco aktywniejszego spędzania czasu. Co robić w Solinie, jaki nocleg wybrać?

Solina – miejsce z duszą

Marzyło ci się kiedyś, abyś rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady? Teraz jest ku temu najlepsza okazja. Nic tak nie uwalnia głowy i myśli, jak Solina. Gmina położona jest na podkarpaciu. Na jej terenie znajduje się słynne Jezioro Solińskie, do którego – zwłaszcza w okresie wakacyjnym – przyjeżdżają tłumy. Ciekawostką może być jednak fakt, że pomimo kojarzenia z Bieszczadami, Solina razem z jeziorem leży w Górach Sanocko-Turczańskich. Solina jest świetną bazą wypadową w „Biesy”.

Solina to nie tylko liczne trasy spacerowe, ale także turystyczne. W otoczeniu występuje duże zalesienie, które zajmuje ok 54% zagospodarowania terenu. W okolicznych lasach często możesz spotkać dzikie zwierzęta, takie jak lisy, wilki czy niedźwiedzie. Sama gmina wciąż pozostaje miejscem spokojnym, w którym zamieszkuje niecałe 6000 mieszkańców.

Oprócz głównej atrakcji – zalewu Solińskiego – w Solinie dużą popularnością cieszy się Jezioro Myczkowskie. Jest znacznie mniejsze od Solińskiego i mniej oblegane. Z powodu mniejszego zainteresowania turystów, to świetne miejsce by przyjść i w ciszy odpocząć od miejskiego zgiełku. Solina to doskonałe miejsce zarówno dla fanów pieszych wędrówek, jak również dla osób starszych i rodzin z dziećmi. Każdy znajdzie tutaj atrakcje, które dostosuje do swoich potrzeb.
 

Co robić w Solinie?

Jedną z atrakcji, oferowanych przez miasto jest zapora. Zna ją lub słyszał o niej praktycznie każdy. Przy zaporze mieści się hydroelektrownia, która od roku 2006 wydała pozwolenie na zwiedzanie. Do tego czasu miały taką możliwość jedynie większe grupy zorganizowane. W 2015 r. na zaporze powstał interesujący mural, który jednocześnie stał się nie lada atrakcją dla turystów. Mural został stworzony przy pomocy myjki wysokociśnieniowej. Głównym motywem muralu są zwierzęta.

Na Jeziorem Solińskim kwitnie życie turystyczne. Solina to miejsce idealne zarówno do odpoczynku i głębokiego relaksu, jak i nieco aktywniejszego spędzania czasu. Możesz korzystać z pobliskiej plaży, a także wybrać się na spacer szlakami.

Jeśli przyjdzie ci ochota na trochę ruchu, zainteresuj się wypożyczalnią łódek, lub rowerów wodnych. Jeśli pragniesz zobaczyć coś więcej, w pobliżu znajdują się takie miejscowości, jak Polańczyk, Bóbrka czy Bukowiec. Wszystkie z nich gwarantują piękne widoki i znacznie większy spokój. Dodatkowo w Bóbrce warto zobaczyć Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza.

Jednak Solina to również atrakcja turystyczna dla miłośników górskich wycieczek. Gmina leży niedaleko miejscowości, które słyną ze swoich szlaków górskich. Jeśli podróżujesz samochodem, masz dodatkowe ułatwienie. Zarezerwuj sobie nocleg i ruszaj w góry. Do wyboru są trzygodzinne trasy dla początkujących lub kilkunastogodzinne trawersy. Zobacz, jak wygląda zachód słońca na szczycie Bukowego Berda. Podobno jest to najpiękniejszy widok w całych Bieszczadach.
 

Solina – noclegi, do których wrócisz

Solina to miejsce, które ma ci wiele do zaoferowania również w kwestii zaplecza noclegowego. Najpopularniejsze są tu kwatery prywatne oraz domy wypoczynkowe. Zanim tu przyjedziesz zastanów się, jaki standard będzie dla ciebie odpowiedni. Czy masz ochotę na coś bardziej nowoczesnego, czy też może wolisz poczuć się jak rodowity góral i postawić na drewniany domek?

Miasteczko nad zalewem to miejsce, które z pewnością spodoba się każdemu, kto chce odpocząć od wielkiego miasta. Wystarczy, że wybierzesz się na obrzeża Soliny. Noclegi w takim otoczeniu to świetne miejsce, w którym odpoczniesz po całym dniu.

W zależności od tego jak planujesz spędzić urlop, wybierz na nocleg, który będzie spełniał twoje oczekiwania. Weź pod uwagę jego cenę, lokalizację, standard i szczególne udogodnienia. Ważnym elementem są również posiłki. Jeżeli są w cenie noclegu, to nie musisz już szukać sklepu, ani restauracji gdzie kupisz śniadanie przed górską wędrówką. Opcja wyżywienia jest szczególnie atrakcyjna w gospodarstwach agroturystycznych. Nie ma to jak lokalne przysmaki przygotowane przez uśmiechniętą gospodynię.

Bagażnik spakowany, w GPS wbite „Solina”, nocleg zarezerwowany – pozostaje już tylko ustawić autoresponder w służbowej poczcie i ruszyć w (prawie) Bieszczady!