×

Nasze najlepsze oferty w miejscowości Lipnica Wielka:

Gospodarstwo Agroturystyczne Orawska Lipnica Wielka Knieja

Zobacz telefony
 • Dostępne usługi
 • Oczekiwany czas odpowiedzi to jeden dzień roboczy.
 • 7 pokoi, 20 miejsc
 • Języki używane w obiekcie: Polski

Opis obiektu noclegowego

U podnóża babiogórskiego parku na Orawie znajduje się malownicza wieś Kiczory. Na skraju wsi oddalona ok. 2km. od najbliższego domostwa, znajduje się nowo otwarte gospodarstwo agroturystyczne "Orawska Knieja ". Tak gospodarze nazwali to miejsce. Decydując się na wyjazd do Kniei będziecie Państwo korzystać z kwater czystych i dobrze wyposażonych

KNIEJA znajduje się na skraju babiogórskiego kompleksu leśnego wśród drzew, nad potokiem, który swoim charakterystycznym szumem koi i uspokaja turystów. Nad tym strumieniem można rozłożyć leżaki, korzystając z kąpieli słonecznych, a pod wieczór to miejsce można wykorzystać na spotkania przy ognisku i wspólnym biesiadowaniu.

Gospodarze gwarantują również dobrą domową kuchnię, regionalne produkty m.in. mleko, świeże jaja, sery itp. Przyjeżdżając do nas, w regiony Babiogórskiego Parku Narodowego, korzystać będziecie z czystej źródlanej wody (I klasy czystości), czystego powietrza, dużej ilości borówek i grzybów oraz zapachu ziół i lasu.

Szerokie płaskie dukty leśne oraz sąsiedztwo tras pieszych i rowerowych, umożliwiają długie spacery lub wycieczki rowerowe nawet dla mało wprawnych turystów i dzieci. Spacerom towarzyszy szum potoku, śpiew ptaków, zapach lasu i kwitnących ziół. Wszystko to w terenach oddalonych od dużych kompleksów wypoczynkowych, zgiełku miasta, ulic i szalonego tempa miejskiej rzeczywistości.

Dodatkowe atrakcje tych terenów to możliwość zwiedzania skansenu w Zawoi, źródeł termalnych na Słowacji i na Podhalu, wypady do Zakopanego, pójście do bacówki na świeże oscypki, bundz i żętyce. Można też z przewodnikiem lub indywidualnie wyjść na Babią Górę (ok. 3h.) mało znanymi szlakami, gdzie dane nam będzie podziwiać niepowtarzalne
widoki na Tatry i okolice.

Korzystając z zasobów literatury gospodarza możemy dowiedzieć się wiele o tych terenach, występującej roślinności i zwierzętach lub historii ziemi orawskiej.

Pokoje 1, 2, 3 - pokojowe z łazienką przylegającą do każdego pokoju. Łazienki z natryskami i ubikacją. Na dole znajduje się duża przestronna jadalnie z aneksem kuchennym oraz kominkiem, regionalnym wystrojem i pięknym widokiem na Tatry.

Można korzystać z całodziennego wyżywienia lub tylko obiadów.

W ofercie również pole namiotowe dla naszych gości, z dostępem do sanitariatów, a także rowery i kijki nording walking.

Kiczory - Polana 144A, Lipnica Wielka (Polska)

Mapa

Kalendarz dostępności

grudnia. 2021.
p w ś c p s n
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Parkowanie, podróż
 • Możliwość parkowania

Wypoczynek, rekreacja
 • Wypożyczenie łódki, Narciarstwo, Wypożyczalnia rowerów

Charakterystyka miejsca
 • Winda, Pralnia

  Telefon, Sala Konferencyjna

Wyżywienie
 • Możliwość skorzystania z grilla

usługi dla dzieci
 • Pokój do zabaw dla dzieci, Plac zabaw dla dzieci

Języki używane w obiekcie
Polski
Akceptowana waluta
PLN (zł) , EUR (€)
Akceptowana forma płatności w obiekcie