×

Dom do wynajęcia na wzgórzu nad jeziorem Marlinowo

Kontakt z właścicielem obiektu

Skontaktuj się bezpośrednio z obiektem, aby uzgodnić dostępne terminy i ceny.

Pokaż tylko obiekty noclegowe z rezerwacją online

Opis obiektu noclegowego

Wynajmę dom na wzgórzu nad jeziorem "Marlinowo" z bespośrednim dostępem do jeziora
(200m lini brzegowej). Wokół posiadłości liczne kompleksy leśne z różnorodną zwierzyną i ptactwem.

Dom składa się z:

• sześciu sypialni z łazienkami
• salonu z kominkiem
• w pełni wyposażonej kuchni.

Jest również boisko do piłki nożnej i siatkówki oraz trasy rowerowe i wypożyczalnia qadów.
W odległości do 2 km znajduje się jezioro "Czarne" i Rospuda

Puszcza Romincka jako jedyna w Polsce przypomina lasy z północy Eurazji, dlatego bywa nazywana "polską tajgą". Dużą osobliwością puszczy są bory bagienne rosnące na świetnie zachowanym torfowisku wysokim, chronione w rezerwacie "Mechacz Wielki".

Liczący ponad 100 lat karłowaty las sosnowy osiąga tutaj tylko kilka metrów wysokości. Puszcza Romnicka mało odwiedzany przez turystów, trudno dostępny, ale obfitu8jący w rzadkie gatunki roślin i zamieszkany przez liczną zwierzynę. Żyją tu rysie, jenoty, wilki a zdarzają się wizyty żubrów i niedźwiedzi.Do rezerwatu "Mechacz Wielki" można próbowac dojechac od strony Pluszkiejm (ok 3,5 km na północod wsi). W sąsiedztwie przebiega zielony szlak turystyczny z Gołdapi do Stańczyków.

Puszcza Romnicka, której południowa częśc znajduje się w Polsce, przez wieki podlegała ochronie,podobnie jak Puszcza Białowieska. Od XV wieku należała do wielkich mistrzów krzyżackich, a później książąt i królów pruskich, stanowiąc teren ich polowań.

Te tradycje kontynuował ostatni cesarz niemiecki Wilhelm II. Służące mu elegancki pałac myśliwski i kościółek św. Huberta wykonano w Norwegii i ustawiono w sercu puszczy. Na cesarskich polowaniach gościła arystokracja z całej Europy a miejsca, w których cesarz ustrzelił zwierzynę (szczególnie jelenie), upamiętniano okazałymi głazami z okolicznościowymi napisami.

Do dziś po polskiej stronie zachowało się 7 głazów, napisy na nich zostały w ostatnich latach odnowione. Jeden z głazów poświęcony jest 2- tysięcznemu jeleniowi (!) upolowanemu przez cesarza. Trudno dziś dociec, czy to prawda, czy tylko myśliwskie przechwałki.

Marlinowo 10, Marlinowo (Polska)

Mapa

Usługi
  • Kuchnia, Lodówka

Języki używane w obiekcie
Polski
Akceptowana waluta
PLN (zł) , EUR (€)
Akceptowana forma płatności w obiekcie