Zakopane noclegi

Wpisz tutaj gdzie chciałbyś pojechać lub podaj szczegóły planowanej podróży (np. Balaton, wellness)
Pokaż więcej obiektów

Zakopane - czego nie możesz pominąć?

Zakopane, to zimowa stolica Polski. Zakopane z uzdrowiska przekształciło się w centrum sportów zimowych. Bardzo liczni goście odwiedzają to miejsce, a coraz więcej osób decyduje się na dłuższy wypoczynek z noclegiem. To miejsce, gdzie każdy zdoła znaleźć coś na własną kieszeń. W Zakopanem noclegi mają różny, z reguły wysoki standard. Są tu oferty, które zagwarantują jednocześnie bliskość do centrum jak i wszystkich atrakcji.

Zakopane jest zimową stolicą Polski. To turystyczne miasto swoja sławę odzyskało zaraz po II Wojnie Światowej. Rozbudowało się, a liczba mieszkańców obecnie wykracza poza 30 tysięcy. Zakopane z uzdrowiska przekształciło się w centrum sportów zimowych. Bardzo liczni goście odwiedzają to miejsce, a coraz więcej osób decyduje się na dłuższy wypoczynek z noclegiem.

Zakopane jest odwiedzane także latem, gdyż położone jest w bardzo dogodnej lokalizacji, na południu kraju, w bliskim sąsiedztwie Słowacji otoczone bezpośrednio Tatrami. Co więcej województwo małopolskie dba o dobre skomunikowanie z innymi miastami.

W obrębie miasta znajduje się część Tatrzańskiego Parku Narodowego, a samo Zakopane leży nad wodami, które wpadają do dopływu Białego Dunajca.

Zakopane to nie tylko góry, to także unikatowa architektura i tradycja. Najlepszym rozwiązaniem będzie zostać tam na dłużej i skorzystać z bogatej oferty noclegów.
 

Dlaczego do Zakopanego?

Każdy znajdzie tu coś dla siebie -  i dla ducha, i dla ciała. Dlatego po wybraniu noclegu w Zakopanem warto zorientować się, gdzie można zjeść jedyne w swoim rodzaju Tatrzańskie oscypki.  Warto odwiedzić karczmę położoną najwyżej w Polsce – Honielnik. Serwowane są w niej także inne regionalne dania, takie jak kwaśnica czy golonka.

Spacer po kilometrowych Krupówkach to kolejna możliwość spędzenia wolnego czasu w Zakopanem. Wzdłuż trasy znajduje się Muzeum Tatrzańskie im. dr Tytusa Chałubińskiego oraz piękny neoromański kościół parafialny.

Po odwiedzeniu gwarnego centrum Zakopanego warto wybrać się na szlak. Do wyboru mamy aż 17 punktów wyjściowych, z których dotrzemy między innymi nad Morskie Oko, zdobędziemy Giewont, Rysy lub odwiedzimy kotlinę Chochołowską. Inne popularne szlaki to, dla przykładu, Czerwone Wierchy, Orla Perć oraz Kasprowy Wierch.

Ważnym punktem na mapie Zakopanego jest Wielka Krokiew, na której odbywają się od 2002 roku zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. Jest to największa skocznia narciarska w Polsce. Wygrywał na nich Adam Małysz oraz Kamil Stoch. Wielkie sportowe widowiska, jakie miały miejsce w Zakopanem - między innymi Mistrzostwa Polski czy Puchar Świata - przyciągały niejednokrotnie międzynarodową publiczność. Sam obiekt może pomieścić około 40 tysięcy ludzi.

Zakopane to nie tylko skoki narciarskie, to również folklor góralski, czyli stroje, gwara, taniec i muzyka. Zakopane organizuje nawet Międzynarodowy Festiwal Folkloru. Jest to największy ośrodek kulturalny spośród wszystkich miast w regionie.

Jeżeli nie jesteśmy zwolennikami pieszych wycieczek można zabrać ze sobą rower lub skorzystać z przejazdu bryczką. Najmłodsi świetnie odnajdą się na Zjeżdżalni Grawitacyjnej na Gubałówce lub w Domu do góry nogami. W lecie organizowane są liczne miejscowe festyny.

Obowiązkowym punktem na mapie Zakopanego są kolejka na Gubałówkę i na Kasprowy Wierch. Niezapomniane widoki można zagwarantować sobie już przy wyborze noclegu. Jak? To bardzo proste.
 

Zakopane, noclegi: gdzie przenocować i nie zbankrutować?

To miejsce, gdzie każdy zdoła znaleźć coś na własną kieszeń. W Zakopanem noclegi mają różny, z reguły wysoki standard. Są tu oferty, które zagwarantują jednocześnie bliskość do centrum jak i wszystkich atrakcji. Praktycznie każdy zakopiański nocleg gwarantuje piękne widoki. Jednak wiąże się to z wysoką ceną.

W przypadku tego miasta najrozsądniejsze wydaje się z korzystanie z oferty kwater prywatnych, niekoniecznie niezależnych domków czy hoteli. Zakopane jest miejscem atrakcyjnym turystycznie przez cały rok, więc ceny wynajmu raczej nie spadają. Kempingi namiotowe są dość tanią opcją, jednak nie zdecydujemy się na nią podczas zimy. Kompromisem – jeśli chcemy mieć pewność co do standardu – wydają się w przypadku tego miasta pensjonaty. Bardzo często wynajem kwatery usytuowanej poza ścisłym centrum miasta pozwala zaoszczędzić kilka groszy.

Miasto to, mimo upływu lat, wciąż pozostaje w centrum zainteresowania turystów. Dlatego też, decydując się na wypoczynek w Zakopanem, nocleg należy rezerwować z dużym wyprzedzeniem. Pozwoli to uniknąć bardzo wysokich cen i szukania kwater w pośpiechu.