×

Szkolne Schronisko Młodzieżowe WOJTEK Szklarska Poręba

Kontakt z właścicielem obiektu

Skontaktuj się bezpośrednio z obiektem, aby uzgodnić dostępne terminy i ceny.

Pokaż tylko obiekty noclegowe z rezerwacją online

Opis obiektu noclegowego

Witamy Państwa!

Latem, zimą w każdy czas SSM "Wojtek" zawsze wita Was.

Szklarska Poręba jedno z największych wczasowisk górskich Polski, jest malowniczo położona między Karkonoszami, Przedgórzem Karkonoszy a Górami Izerskimi. Piękne krajobrazy, górskie powietrze a zimą dobre warunki śniegowe ściągają tu corocznie liczne rzesze turystów.

Dodatkowymi walorami są min. bliskość przejścia granicznego do Czech, wakacyjna Studencka Giełda Piosenki Turystycznej i in. Schronisko położone jest na nasłonecznionych stokach Gór Izerskich.

Obiekt położony jest blisko drogi jezdnej, w niewielkiej odległości od linii kolejowej. Nasz obiekt figuruje w Informatorze Międzynarodowej Federacji
Schronisk Młodzieżowych

Oferujemy 78 miejsc noclegowych w pokojach 2- , 3- , 4- , 8- , 10, 12 i 14-osobowych. Dysponujemy dobrze wyposażoną kuchnią samoobsługową, jadalnią, świetlicą ze sprzętem RTV i telewizją satelitarną, biblioteką, a także ciekawe ekspozycje krajoznawcze (regionalne), niewielka wypożyczalnia sanek.

Jedyna w Polsce Izba Tradycji Szkolnego Ruchu Krajoznawczo Turystycznego i Ekologicznego. W obiekcie dostępny jest Internet. Dla zwiększenia bezpieczeństwa w schronisku zainstalowany został system przeciwpożarowy, który połączony jest bezpośrednio ze Strażą Pożarną w Jeleniej Górze.

URZĄDZENIA SANITARNE Z bieżącą ciepłą i zimną wodą w umywalkach i natryskach dla dziewcząt i chłopców.

OTOCZENIE

- Niewielka, ogrodzona posesja z zagospodarowaną zielenią, ławki dla oczekujących i plac nadający się do parkowania samochodów osobowych.
W pobliżu dogodne stoki narciarskie dla początkujących i średnio zaawansowanych (z wyciągiem). Lokalna sieć szlaków turystycznych łącząca schronisko z głównymi szlakami. Basen kryty (2 km), las (1000 m), jazda konna (1,5 km), PKP (1 km), PKS (2,5 km). Kolo schroniska przebiega trasa busów KRY-CHA, które kursują na trasie Jelenia Góra-Szklarska Poręba-Jelenia Góra.

WYŻYWIENIE

- Śniadania i kolacje można przygotować z własnych produktów w kuchni samoobsługowej schroniska. Restauracje w Szklarskiej Porębie Dolnej (kilka). Żywienie oferują też domy wczasowe położone w pobliżu (informacja w schronisku). Na miejscu dostępny bufet. Oferujemy Możliwość świadczenia usług przewodnickich (po wcześniejszym zgłoszeniu) oraz pomoc w zabezpieczeniu wyżywienia lub dostarczeniu pieczywa do schroniska. Ponadto w każdym przypadku życzliwość w sytuacjach, w których możemy pomóc.

PROPOZYCJE INTERESUJĄCYCH JEDNODNIOWYCH WYCIECZEK PIESZYCH

Zamieszczone poniżej teksty pochodzą z książki Jerzego Kucharskiego pt. "Szklarska Poręba i okolice". Wycieczka pierwsza - Szlakiem wodospadów Wycieczka druga - Na Wysoki Kamień Wycieczka trzecia - Na Chojnik Wycieczka czwarta - Przez Śnieżne Kotły na Szrenicę Wycieczka piąta - Do źródła Łaby

Serdecznie zapraszamy!

Szczegółowy cennik:

• Cena za pobyt 1 osoby na dobę: - minimalna: 20 zł - maksymalna: 70 zł
• Dla grup szkolnych (dzieci, młodzież szkolna, opiekunowie),
zorganizowanych specjalne warunki cenowe oraz zwolnienie z
opłaty miejscowej!

Piastowska 1, Szklarska Poręba (Polska)

Mapa

Wypoczynek, rekreacja
  • Narciarstwo

Wellness, relaks
  • Basen kryty
Wyżywienie
  • Możliwość skorzystania z grilla

Usługi
  • Kuchnia, Lodówka, Dostęp do Internetu w pokoju

Języki używane w obiekcie
Polski, Angielski
Akceptowana waluta
PLN (zł) , EUR (€)
Akceptowana forma płatności w obiekcie