×

SKARPA Ośrodek Wypoczynkowy i Przystań Ruciane-Nida

Zapytaj o cenę i dostępność
od 120 
na 2 osoby na 1 noc
 • Dobrej jakości zdjęcia
 • Dostępne usługi
 • Kalendarz dostępnych miejsc
 • Aktualne informacje o pokoju
 • Oczekiwany czas odpowiedzi to jeden dzień roboczy.
 • Bezpłatny parking
 • Otwarty: 30. kwietnia - 15. września
 • Restauracja w obiekcie
 • 33 pokoje, 120 miejsc
 • Języki używane w obiekcie: Polski, Rosyjski, Angielski, Niemiecki
 • Zameldowanie: 15:00 - 18:00
  Jeśli planujesz zameldować się później niż godziny podane przez obiekt, pamiętaj o wcześniejszym kontakcie i poinformowaniu obsługi.
 • Wymeldowanie: do 10:30

Opis obiektu noclegowego

Szanowni Turyści!
Ośrodek Wypoczynkowy „Skarpa” położony jest na szlaku żeglownym i żeglarskim Wielkich Jezior Mazurskich nad jeziorem Guzianka Wielka, 300 metrów do śluzy, która stanowi przesmyk między jeziorami Nidzkie i Bełdany. Wśród malowniczego lasu, z własną linia brzegową jeziora jest wspaniałym miejscem odpoczynku dla żeglarzy, turystów zmotoryzowanych, rodzin, dzieci i młodzieży. Stąd do Rucianego-Nidy drogą leśną jest zaledwie 3 km a w okolicy turyści mają mnóstwo atrakcji do zwiedzania.
Położenie wśród jezior i lasów - to idealne miejsce na wypoczynek z dala od zgiełku wielkomiejskiego, gdzie kontakt z naturą sprzyja uprawianiu wielu form odpoczynku oraz turystyki aktywnej, żeglarstwa i kajakarstwa w szczególności a także doskonała baza wypadowa na wycieczki i imprezy.
Nasze domki campingowe mają 25 m², są dwupokojowe (6 i 9 m²) z łazienkami, przystosowane dla 2-3 osób, ewentualnie rodzin z małymi dziećmi 2+1 lub 2+2. Ze względu na to, iż domki nie są przystosowane i wyposażone w sprzęt do sporządzania posiłków, zapraszamy do naszej restauracji z barem, gdzie zjecie Państwo świeży posiłek, znajdziecie coś do picia a dzieci słodycze i lody. Posiadamy mini plażę trawiastą i piaszczystą oraz molo, gdzie skorzystacie z promieni słonecznych.
Drodzy Państwo, ceny które proponujemy są odzwierciedleniem skromnych warunków, w jakich nasi rodzice i dziadkowie wypoczywali w poprzedniej epoce lat 70 i 80. Dlatego serdecznie polecamy tym, którzy nie szukają luksusów i nowoczesności a chcą od nich trochę się oderwać, mając je na co dzień. Za to kontakt z dziką i cudowną przyrodą gwarantowany.
Posiadamy przystań dla żeglarzy a na miejscu można wypożyczyć kajak lub łódź wędkarską.
Zapraszamy turystów indywidualnych, rodziny z dziećmi, pary, grupy zorganizowane na wycieczki i pobyty długoterminowe, kolonie i obozy, którym przygotujemy indywidualną ofertę cenową z bogatym programem zwiedzania naszego regionu - Mazur.
Atrakcje w okolicy: Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie, Sanktuarium Maryjne w Świętej Lipce, Osada Galindów w Iznocie, Wilczy Szaniec i Muzeum Miniatur w Gierłoży, Muzeum K. I. Gałczyńskiego w Praniu, rejsy statkami żeglugi po Wielkich Jeziorach, spływy kajakowe Krutynią i Pisą oraz wiele innych.
Rezerwacje przyjmujemy przede wszystkim telefonicznie 66 96 33 444 a przy zapytaniach drogą mailową chętnie oddzwaniamy.
Serdecznie zapraszamy do nas, na Mazury!

========================================================================================================

W terminie 03.07. – 23.08.2020 r. pierwszeństwo rezerwacji domków mają osoby korzystające z wyżywienia w naszej restauracji.
Cena pobytu 1 osoby dorosłej z wyżywieniem HP (2 posiłki) - 95, - zł,
dziecka (4 - 12 lat) z połówką wyżywienia HP – 80, - zł brutto.

UWAGA: Poniżej znajdą Państwo regulaminy oraz warunki dokonywania rezerwacji a szczegółowe cenniki znajdują się w galerii zdjęć ośrodka (takie, jakie widnieją w naszej recepcji).

==========================================================================================================

WARUNKI REZERWACJI DOMKÓW W OWiP „SKARPA”

1. Sposób dokonania rezerwacji.
Rezerwacji pobytu można dokonać poprzez:
• telefoniczne zamówienie pobytu,
• wysłanie zamówienia w formie pisemnej (zapytanie pocztą elektroniczną) ,
• osobiście na miejscu w recepcji.
2. Warunkiem dokonania rezerwacji jest uiszczenie przedpłaty
w formie bezzwrotnego zadatku (przelew, gotówka) w wysokości
ok. 30% całości kwoty zaokrąglonej do pełnych 10 zł, ustalonej
i zobowiązanej w terminie wyznaczonym przez osobę przyjmującą rezerwację.
Wpłaty dokonuje się na rachunek bankowy.
Rezerwacja nie zostanie dokonana skutecznie w przypadku braku zaksięgowania zadatku w określonym powyżej terminie.
3. Zasady anulowania rezerwacji.
Istnieje możliwość anulowania rezerwacji bez obowiązku zapłaty
z tego tytułu odstępnego jednakże wyłącznie z ważnych powodów, uzasadnionych i udokumentowanych pisemnie, wynikających
z okoliczności losowych, niezależnych od osoby dokonującej rezerwacji. Oceny pod kątem zasadności tych okoliczności dokonuje właściciel OWiP „Skarpa”.
W przypadku rezygnacji z zarezerwowanego pobytu na 15 dni
przed terminem przybycia, osoba dokonująca rezerwacji zostanie obciążona opłatą za rezygnację z pobytu w wysokości 100%
wartości zadatku.
Anulowanie rezerwacji wymaga dla swej ważności formy pisemnej.
4. Skrócenie rezerwowanego pobytu.
Gość hotelowy OWiP „Skarpa” może zrezygnować z pobytu lub skrócić jego termin na własne życzenie bez prawa zwrotu zapłaconych kosztów za cały pobyt z zastosowaniem pkt. 3.

==========================================================================================================

REGULAMIN PORZĄDKOWY Ośrodka Wypoczynkowego „SKARPA”

Na postawie art. 44 ust. 3 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych (Dz. U. Z 2004 Nr 223 poz. 2268 z późniejszymi zmianami)
- w celu zapewnienia porządku oraz bezpieczeństwa gości OW „SKARPA” oraz ich mienia, zarządza się co następuje:

1. Niniejszy regulamin porządkowy zostaje wydany przez Kierownictwo Ośrodka Wypoczynkowego „SKARPA”
w Rucianem-Nidzie, celem zapewnienia porządku oraz bezpieczeństwa gości ośrodka oraz ich mienia. Ustala także zasady korzystania z pomieszczeń mieszkalnych OW „SKARPA” oraz jest wiążący w stosunku do wszystkich osób przebywających na jego terenie.

2. Pomieszczenia mieszkalne w OW „SKARPA”wynajmowane są na doby. Doba hotelowa rozpoczyna się
o godzinie 15.oo i kończy się o godzinie 10.3o dnia następnego. Zameldowanie od godz. 15.oo do godz. 18.oo.

3. Po przybyciu do ośrodka każdy turysta jest zobowiązany zgłosić się do recepcji celem zameldowania i opłacenia
z góry pobytu wraz z opłatą pobytową i pozostałymi. Żeglarze zobowiązani są także do niezwłocznego wniesienia opłaty za cumowanie i portowej.

4. Życzenie przedłużenia poza okres wskazany w dniu przybycia, turysta powinien zgłosić w recepcji do godziny
9.oo dnia, w którym upływa termin najmu pomieszczenia hotelowego. W przypadku braku wolnych miejsc
OW „SKARPA”może nie uwzględnić życzenia gościa.

5. Gość hotelowy nie ma prawa przekazywać zwalnianego przez siebie pokoju innym osobom, nawet jeśli nie upłynął okres, za który uiścił należną za pobyt opłatę.

6. Osoby nie zameldowane w ośrodku nie mogą przebywać na terenie po godzinie 21.oo. W okresie pandemii Covid-19 obowiązuje bezwzględny zakaz przebywania osób niezameldowanych.

7. Na terenie całego obiektu obowiązuje cisza nocna od godziny 22.oo do godziny 7.oo dnia następnego.

8. Osoby zachowujące się w sposób sprzeczny z obowiązującymi normami społecznymi, stwarzające zagrożenie
i niebezpieczeństwo wobec innych, niszczące mienie i przyrodę, wulgarne, używające słów ogólnie przyjętych za obelżywe oraz osoby nietrzeźwe – będą bezzwłocznie usuwane z ośrodka bez zwrotu poniesionych kosztów.

9. Ze względu na wymagania ochrony przeciwpożarowej w pomieszczeniach mieszkalnych nie wolno używać otwartego ognia, jakichkolwiek przyrządów lub aparatów zasilanych energią elektryczną lub gazową, nie stanowiących wyposażenia tych pomieszczeń i mogących wytworzyć zagrożenie pożarowe np. grzałek elektrycznych, grzejników, żelazek oraz palników gazowych.
Niedopuszczalne jest palenie grilla w pomieszczeniach lub na tarasie domków i w jego bezpośrednim sąsiedztwie.

10. Zabrania się przestawiania mebli i urządzeń w domkach i pokojach oraz wynoszenia ich na zewnątrz.

11. Przy każdorazowym opuszczaniu ośrodka, turyści są jest obowiązani do pozostawienia kluczy w recepcji hotelowej od drzwi pomieszczeń mieszkalnych. Turyści ponoszą wszelkie koszty związane z utratą lub uszkodzeniem kluczy z ich winy.

12. Turysta ponosi pełną odpowiedzialność materialną za wszelkiego rodzaju uszkodzenia lub zniszczenia przedmiotów wyposażenia i urządzeń technicznych domków i pokoi, które powstaną z winy umyślnej lub nieumyślnej lub z winy osób go odwiedzających. Odpowiedzialność za utratę lub uszkodzenie rzeczy wniesionych przez gości hotelowych regulują przepisy Kodeksu Cywilnego.

13. Ośrodek nie ponosi odpowiedzialności za uszkodzenie lub utratę samochodu lub innego pojazdu należącego do gościa. Turyści przyjmują do wiadomości, że znajdujący się na terenie obiektu parking jest parkingiem niestrzeżonym.

14. Zakazane jest wprowadzanie zwierzęcia na teren restauracji i kawiarni. W czasie poruszania się turysty po terenie obiektu ze zwierzęciem, winno być ono prowadzone na smyczy, a w przypadku psa dodatkowo w kagańcu. Turyści ponoszą pełną odpowiedzialność materialną za wszelkiego rodzaju uszkodzenia lub zniszczenia poczynione przez zwierzę w wyposażeniu oraz urządzeniach technicznych ośrodka. Turyści zobowiązani są ponadto do sprzątania odchodów po swoich pupilach. W miesiącach lipiec i sierpień zwierzęta nie będą tolerowane.

15. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 5 km/godz. dla pojazdów mechanicznych poruszających się po ośrodku.

16. Zakazane jest palenie ognisk poza miejscem wyznaczonym.

17. Zakazane jest płoszenie ptactwa i dzikiej zwierzyny, niszczenie fauny lasu i jeziora, zaśmiecanie oraz zbieranie runa leśnego na terenie ośrodka i terenach przyległych.

18. Przedmioty pozostawione przez Turystów w pomieszczeniu mieszkalnym, po opuszczeniu ośrodka, zostaną odesłane przez ośrodek na jego koszt, na wskazany przez niego adres. W przypadku braku wskazania adresu na który mają być odesłane pozostawione przedmioty lub w przypadku braku osobistego odbioru tych rzeczy przez gościa hotelowego, ośrodek postąpi z rzeczami stosownie do przepisów o rzeczach zagubionych lub znalezionych.

========================================================================================================

REGULAMIN KORZYSTANIA Z PRZYSTANI „SKARPA”

Przystań „SKARPA” znajduje się na terenie Ośrodka Wypoczynkowego „SKARPA” położonego bezpośrednio nad Jeziorem Guzianka Wielka, oddalonego 3 km od miejscowości Ruciane-Nida, w odległości 350 m od śluzy „Guzianka”. Przystań dysponuje wyznaczonymi miejscami postojowymi w wodzie przy nabrzeżu dla jednostek pływających w okresie od 30 kwietnia do 30 września. Wszelkie osoby przebywające na terenie Przystani zobowiązane są do przestrzegania niniejszego Regulaminu, Regulaminu OW „SKARPA”, Regulaminu Polskiego Związku Żeglarskiego oraz stosowania się do poleceń wydawanych przez pracowników obsługi.

1. Prawo do zatrzymania się w Przystani przysługuje wszystkim jednostkom pływającym, o ile pozwala na to wolne miejsce przy kei lub bomie.Miejsce postoju jednostki wyznacza obsługa Przystani.
2. Każde wpłynięcie i wszelkie formalności związane z postojem jednostki należy zgłaszać niezwłocznie po zacumowaniu
w Bosmanacie lub Recepcji oraz wnosić opłaty portowe i za usługi dodatkowe gotówką z góry za zadeklarowany czas postoju.
W związku z tym rejestrowany jest kierownik jednostki pływającej na podstawie patentu lub innego dokumentu ze zdjęciem
z podaniem ilości osób w załodze, typu i nazwy własnej jednostki. Dowodem pobrania opłaty jest paragon fiskalny lub faktura. Wysokości opłat pobierane są zgodnie z obowiązującym cennikiem.
3. W przypadku, gdy jednostka korzysta z postoju przez czas dłuższy niż zadeklarowany, załoga powinna zgłosić ten fakt bosmanowi
i uiścić dopłatę za dodatkową ilość dni. Długoterminowe cumowanie jednostek w Przystani wymaga zawarcia z kierownictwem OW „SKARPA” pisemnej umowy na postój jednostki.
4. Nie zezwala się na cumowanie przy pomostach i bomach tym jednostkom pływającym, które poprzez swoje gabaryty oraz właściwości manewrowe, mogłyby stanowić zagrożenie dla ich konstrukcji oraz innych jednostek tam cumujących.
5. Podchodzenie do miejsc cumowniczych powinno się odbywać na najmniejszej prędkości z uwzględnieniem innych użytkowników.
6. Załogi jednostek są zobowiązane do przestrzegania wyznaczonych miejsc cumowania. Przydzielone miejsce cumownicze może być w każdej chwili zmienione przez obsługę Przystani na inne. Na polecenie pracownika obsługi przystani jachtowej załoga zobowiązana jest przestawić jednostkę na wskazane miejsce postoju w uzasadnionych sytuacjach. W przypadku braku kontaktu
z załogą, obsługa przystani jachtowej może dokonać we własnym zakresie przestawić jednostki na inne miejsca.
7. Za prawidłowe cumowanie jednostki pływającej odpowiada kierownik jednostki.
8. Na pomosty cumownicze (bomy i keja) wstęp mają tylko załogi jednostek cumujących w Przystani .
9. Opłata za bezumowne korzystanie z Przystani wynosi 100 zł za każdą rozpoczętą dobę bezumownego postoju.
10. Za bezumowne korzystanie z Przystani uważa się w szczególności brak zgłoszenia jednostki do Bosmanatu lub Recepcji po zacumowaniu i uiszczenia opłaty za postój, pozostawienie jednostki na okres dłuższy niż deklarowany bez uiszczonej z góry opłaty.
11. Na terenie Przystani zabrania się:
wykonywania wszelkich czynności mogących zanieczyścić środowisko naturalne lub stwarzać zagrożenie dla ludzi, zwierząt lub mienia,
blokowania i zastawiania pomostów cumowniczych (kei i bomów) oraz stwarzania sytuacji niebezpiecznych dla innych użytkowników Przystani,
korzystania z urządzeń i wyposażenia Przystani niezgodnie z ich przeznaczeniem,
wyrzucania wszelkich odpadów za burtę jednostki. Wszelkie nieczystości należy składać w zamkniętych workach foliowych do odpowiednich pojemników znajdujących się na nabrzeżu, a toalety chemiczne opróżniać w wyznaczonym miejscu,
wykonywania wszelkich prac remontowych na jednostkach na terenie Przystani bez zgody Bosmana,
wleczenia kotwic i używania głośnych sygnałów dźwiękowych,
cumowania na miejscach przeznaczonych dla innych jachtów bez zgody obsługi Przystani,
poruszania się w sposób zagrażający bezpieczeństwu jachtów lub urządzeń Przystani,
parkowania samochodów w miejscach niedozwolonych,
przebywania w stanie nietrzeźwym,
zaśmiecania terenu Przystani,
palenia grilla na pomostach i ognisk poza miejscami do tego przeznaczonymi,
kąpieli poza wyznaczonymi miejscami,
wytwarzania wysokiej fali przez motorówki, skutery wodne i jachty motorowe,
zakłócania spokoju, przeszkadzania innym użytkownikom, zachowania niezgodnego z dobrym obyczajem.
12. Za szkody powstałe w jednostkach pływających, ich wyposażeniu czy mieniu załogi obsługa Przystani i OW „SKARPA” nie ponosi odpowiedzialności.
13. Za powstałe uszkodzenia wyposażenia Przystani lub innych jednostek pływających lub za zanieczyszczenie środowiska odpowiadają solidarnie i materialnie wszyscy członkowie załogi jednostki, która je spowodowała wg protokołu strat.
W przypadku niedopełnienia tych formalności jednostka pływająca ma prawo być zatrzymana do chwili wyjaśnienia okoliczności.
14. Dzieci do lat 12 mogą przebywać na terenie Przystani wyłącznie pod opieką osoby dorosłej. Za dzieci przebywające na terenie Przystani odpowiedzialni są rodzice.
15. Na terenie Przystani dzieci do lat 14 i osoby nie umiejące pływać powinny być ubrane w kamizelki ratunkowe.
16. Psy przebywające na terenie Przystani mogą być prowadzane wyłącznie na smyczy i w kagańcu.
17. Na trenie OW „SKARPA” znajdują się pomieszczenia socjalne (łazienki, WC, prysznice, itp.). Należy utrzymywać czystość i korzystać z nich stosownie z przeznaczeniem. Zabrania się wrzucania chusteczek jednorazowego użytku oraz środków higieny osobistej do kanalizacji.
18. Podobnie, jak na terenie całego Ośrodka Wypoczynkowego, na terenie Przystani obowiązuje cisza nocna w godz. 22.oo – 7.oo.
19. Bosman lub pracownik ochrony ma prawo do usunięcia z terenu Przystani osoby niezdyscyplinowane, nieprzestrzegające przepisów bezpieczeństwa i stwarzające zagrożenie oraz będące w stanie nietrzeźwości.
20. W przypadku nie przestrzegania Regulaminu i innych obowiązujących na terenie Ośrodka przepisów, wezwane będą do interwencji odpowiednie służby: Policja, WOPR, Straż Leśna, Straż Pożarna itp. celem przywrócenia stanu zgodnego z prawem oraz ukarania winnych naruszenia przepisów.

ŻYCZYMY UDANYCH WAKACJI I MIŁEGO POBYTU

ulica Wrzosowa 3, 12-220 Ruciane-Nida (Polska)

Szczegółowy cennik:

Domek 5-os (2 dorosły + 3 dzieci do 10 lat)
220 /Dom
Domek 3-os. / doba (OV)
170 /Dom
Domek 2-os. / doba (OV)
140 /Dom
Domek 4-os (2 dorosły + 2 dzieci do 10 lat)
190 /Dom
Wyżywienie HP (śniadanie + obiadokolacja)
47 /Za osobę
Wyżywienie HP (dziecko 4 - 12 lat)
32 /Za osobę

Mapa

od 120 
 • Informacje o najlepszej cenie i dokładnej dostępności miejsc otrzymasz bezpośrednio od właściciela obiektu!
Parkowanie, podróż
 • Parkowanie: Liczba miejsc na bezpłatnym parkingu (30 szt )

  Możliwość parkowania

Wypoczynek, rekreacja
 • Tenis stołowy, Bilard (/seans), Nightclub (w odległości 5 km), Wypożyczenie łódki (60 /dni), Siatkówka Plażowa, Wycieczka statkiem (w odległości 3 km), Organizowanie wycieczek statkiem (w odległości 3 km), Wynajem motorówki (w odległości 10 km), Żeglarstwo (w odległości 10 km), Wypożyczalnia rowerów (w odległości 3 km), Łowienie ryb (w odległości 50 m), Turystyczne możliwości (w odległości 3 km), Jazda konna (w odległości 10 km)

Charakterystyka miejsca
 • Bar, Kawiarnia, Własna plaża, Własne molo

Wyżywienie
 • Wyżywienie: Restauracja w obiekcie

  Możliwość gotowania (np. grillowania) na zewnątrz: Możliwość skorzystania z grilla

  Potrawy dostępne w obiekcie:: Tradycyjne

usługi dla dzieci
 • Plac zabaw dla dzieci

Usługi
 • Lodówka

 • 3 km Przystanek autobusów międzymiastowych
 • 3 km Dworzec kolejowy
Zameldowanie
15:00 - 18:00
Jeśli planujesz zameldować się później niż godziny podane przez obiekt, pamiętaj o wcześniejszym kontakcie i poinformowaniu obsługi.
Wymeldowanie
do 10:30
Języki używane w obiekcie
Polski, Rosyjski, Angielski, Niemiecki
Akceptowana waluta
PLN (zł)
Akceptowana forma płatności w obiekcie
Gotówka, Przelew
Podatek turystyczny
Nie jest zawarty w cenie: 2.2 zł za osobę za noc
Recepcja
08:00 - 21:00