×

Schronisko PTTK na Hali Krupowej Zawoja

Zapytaj o cenę i dostępność
od 52 
na 2 osoby na 1 noc
 • Oczekiwany czas odpowiedzi to jeden dzień roboczy.
 • 1 pokój
 • Języki używane w obiekcie: Polski

Opis obiektu noclegowego

Schronisko oddaje do dyspozycji swoich gości 38 miejsc noclegowych w sześciu wygodnych pokojach. Są to: dwa pokoje dwuosobowe, dwa pokoje czteroosobowe, jeden pokój dziesięcioosobowy oraz jeden pokój szesnastoosobowy.

W razie potrzeby, istnieje możliwość zapewnienia dodatkowych miejsc do spania na materacach. Wszystkie pokoje wyposażone są w zwykłe lub piętrowe łóżka, poduszki, koce lub kołdry, stoły, krzesła, wieszaki oraz szafy lub półki. Jeden z pokoi dwuosobowych dysponuje własną toaletą. Mieszkańcy pozostałych pokoi mogą korzystać z trzech wspólnych sanitariatów. 

We wszystkich pokojach działa centralne ogrzewanie, zatem wszystkie miejsca noclegowe dostępne są przez cały rok. Okna większości pokoi "wychodzą" na południe - w  stronę Tatr.

Schronisko zostało gruntownie wyremontowane i przebudowane na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Obecnie jest to ładny, drewniany, jednopiętrowy budynek w  stylu góralskim, doskonale pasujący do otoczenia.

Na parterze schroniska znajduje się pokój szesnastoosobowy, bufet turystyczny oraz przytulna jadalnia, mieszcząca równocześnie około 30 osób. Obok niepowtarzalnego nastroju, istotnym atutem jadalni jest duży kamienny kominek.
Bufet turystyczny oferuje dania ciepłe i zimne, herbatę, kawę, ciastka, słodycze, piwo oraz inne napoje chłodzące. W schronisku można też zaopatrzyć się w mapy, przewodniki, książki, pocztówki, pamiątki oraz wiele "drobiazgów" niezbędnych na turystycznym szlaku.

Na piętrze znajdują się wszystkie pozostałe pokoje gościnne oraz dwie toalety. W większej zainstalowane zostały kabiny natryskowe.
Trzecia, największa toaleta zlokalizowana jest w piwnicy schroniska.

Schronisko zaprasza zarówno turystów indywidualnych, jak i rodziny oraz grupy zorganizowane - Zielone, Białe, czy Kolorowe Szkoły, obozy wędrowne, rajdy, wycieczki i zimowiska. Zapewnia też całodzienne, smaczne wyżywienie. W schronisku znajduje się stacja GOPR.

Do schroniska na Hali Krupowej można dojść jednym z kilkunastu atrakcyjnych szlaków turystycznych. Można tam także dojechać rowerem górskim oraz na nartach. Najbliższy schroniska parking znajduje się w Sidzinie Wielkiej Polanie, skąd - na specjalne życzenie - istnieje możliwość dowozu gości lub ich bagażu.

Dokładny wykaz szlaków turystycznych prowadzących do schroniska, znajduje się na stronie szlaki na Krupową

Zimą, śnieg na drodze gospodarczej jest regularnie ubijany gąsienicami skutera śnieżnego, dzięki temu można tamtędy wygodnie dojść do schroniska niezależnie od grubości pokrywy śnieżnej oraz drożności szlaków turystycznych.

Korzystając z komunikacji publicznej, w pobliże Hali Krupowej najłatwiej dojechać do Skawicy (mikrobusami relacji Kraków - Zawoja), skąd na Halę Krupową prowadzi niebieski szlak oraz do Zubrzycy Górnej Zimnej Dziury (mikrobusami relacji Nowy Targ - Zubrzyca), skąd na Halę Krupową można dojść niebieskim szlakiem przez Policę lub drogą gospodarczą. Droga gospodarcza (trawersująca wschodni stok Czyrńca) jest najprostszą i najbardziej malowniczą z najkrótszych tras prowadzących do schroniska.

Natomiast dla turystów zmotoryzowanych, najbliższy schroniska parking znajduje się w Sidzinie Wielkiej Polanie.

Hala Krupowa , Zawoja (Polska)

Mapa

 • Informacje o najlepszej cenie i dokładnej dostępności miejsc otrzymasz bezpośrednio od właściciela obiektu!
8.8
Dobry
(na podstawie 3 opinii)
100%
 • Personel:
  9.3
 • Czystość:
  6.7
 • Cena/Wartość:
  10
 • Komfort:
  8
 • Usługi:
  8
 • Dostępność:
  10
Ocena 8.9
Gość nie napisał swojej opinii.
Mili - rodzina z większym dzieckiem
5 lat temu
Ocena 8.6
Gość nie napisał swojej opinii.
Mirela - rodzina z większym dzieckiem
5 lat temu
Ocena 8.9
Gość nie napisał swojej opinii.
Gracjela - rodzina z większym dzieckiem
5 lat temu
Języki używane w obiekcie
Polski
Akceptowana waluta
PLN (zł) , EUR (€)
Akceptowana forma płatności w obiekcie