×

Rezydencja Bristol Bytom

Kontakt z właścicielem obiektu

Skontaktuj się bezpośrednio z obiektem, aby uzgodnić dostępne terminy i ceny.

Pokaż tylko obiekty noclegowe z rezerwacją online

Opis obiektu noclegowego

Wita Państwa Rezydencja Bristol Kaiserhof 1858 !!!

Bristol przemianowany na „Rezydencję Bristol Kaiserhof 1858”  / aby połączyć te dwie historyczne wartości, które wyznaczają kierunek dalszych prac renowacyjnych / przechodzi metamorfozę.

Jest już odnowiona kawiarnia, przed nami kolejne etapy remontu. Bristol Kaiserhof to jest Kultowy. Kultowy, bo w pięknym zabytkowym budynku. Kiedyś chluba Bytomia – jego historia to już 157 lat!

Po latach świetności, trochę stracił na popularności. I choć nadal działa, to prosił się o zmiany. Teraz ich doczeka. Pierwsza to metamorfoza kawiarni. Historia hotelu sięga XIX wieku, a dokładnie 1858 roku. Pierwotnie hotel stał przy Dworcowej 34 i nazywał się „Sanssouci”.
Nazwa została zapożyczona z poczdamskiej rezydencji Fryderyka II, króla pruskiego. Około 1897 pojawiła się jego druga nazwa, „Kaiserhof” (Cesarski Dwór). Był  on miejscem wielu imprez i przyjęć, rautów i bali karnawałowych. Miał dwie sale bankietowe, a w 1910 dobudowano salę kinową. W obszernym ogrodzie na tyłach hotelu odbywały się pokazy sztucznych ogni.

Jak podaje w jednej ze swoich książek historyk Małgorzata Kaganiec, w 1926 pomieszczenia parterowe zajmował wielki skład cygar.

Gościły tu gwiazdy sceny, aktorzy, piosenkarze.  Bywał tu Jan Kiepura, na pewno był Karol Szymanowski. W 1927 roku miał koncert w Operze Śląskiej, po którym zorganizowano wielki raut w Bristolu właśnie. Po emigracji, przyjeżdżając w odwiedziny, pokój wynajmowała tu piosenkarka, która na stałe wyjechała do Niemiec- Karin Stanek. Zaglądali tu Zenon Laskowik i Natalia Kukulska, podobno także mama artystki Anna Jantar, Jan Pietrzak i Irena Jarocka.

Dzisiaj w  pokojach hotelowych spotkać można  obywateli Japonii, Izraela, Ekwadoru, USA. Najczęściej  jednak  przyjeżdżają tu goście z Niemiec.

Wizytówką hotelu jest kawiarnia. Dzisiaj odmieniona. Dalej w klimacie sprzed lat, ale w nowszej, bardziej nowoczesnej formie. Bo co tu kryć – był PRL. Zlikwidowano przeszklenie, zmieniono meble i kolorystykę. Zamiast karmelu i brązu, mamy biel i błękit berliński. Odnowiona, ręcznie robiona sztukateria i poszerzona sala główna (poprzez lożę), w głębi której mamy ręcznie malowaną przestrzeń wzorowaną na dawnym wnętrzu, dającą złudzenie przedłużenia kawiarni.

W powietrzu już unosi się zapach świeżo zaparzonej kawy i tortu szwarcwaldzkiego. Kawiarnia serwuje wspomniany Tort Szwardzwaldzki, Sernik Wiedeński wg. oryginalnego przepisu, domowe miodowniki i wuzetki, ale przede wszystkim wysokojakościową  kawę Alfredo która jest produktem ekskluzywnej marki Darboven. Są także naturalne soki owocowe i alkohole z „wysokiej półki”. Wszystko jest w przystępnych cenach. Dla chętnych serwowane są Wyborowo Warzone Piwa, stare Whisky ,Brendy oraz Koniaki. Dla gości – spod znaku „Wina Konesera” mamy szeroką ofertę Win które są prywatnym importem właśnie tej marki. Kilka razy w tygodniu odbywają się okolicznościowe spotkania w klimacie artystycznym.

Sam Bristol  dysponuje wieloma pokojami jedno, dwu oraz trzyosobowymi, a także studiami w tym dla nowożeńców …. które zaspokoją nawet najbardziej wygórowane oczekiwania. Na terenie całego obiektu obowiązuje zakaz palenia, natomiast w okresie letnim Hotel posiada ogródek z parasolami, którego estetyka robi wrażenie na przechodzących Głównym Deptakiem, jakim jest ulica Dworcowa. Rezydencja posiada parking monitorowany 24 h. Można śmiało stwierdzić iż najlepszą lokalizację w Bytomiu dla pobytów zarówno Biznesowych jak i rodzinnych.

Zapraszamy!

Dworcowa 16, Bytom (Polska)

Mapa

Parkowanie, podróż
  • Możliwość parkowania

Charakterystyka miejsca
  • Telefon

    Kawiarnia

Języki używane w obiekcie
Polski, Angielski, Niemiecki
Akceptowana waluta
PLN (zł) , EUR (€)
Akceptowana forma płatności w obiekcie