×

Ranczo Bartołty - Gospodarstwo Agroturystyczne i Stadnina Koni Bartołty Małe

Zapytaj o cenę i dostępność
od 52 
na 2 osoby na 1 noc
  • Oczekiwany czas odpowiedzi to jeden dzień roboczy.
  • 1 pokój
  • Języki używane w obiekcie: Polski

Opis obiektu noclegowego

... z dala od miejskiego zgiełku, pośród lasów i jezior w dziewiczym regionie Warmii i Mazur... 

miejsce gdzie można spotkać naprawdę szczęśliwe konie i gospodarza
- tu serwują potrawy w oparciu o przepisy kuchni staropolskiej
- amatorzy kuchni wegetariańskiej też będą zadowoleni
- napijesz się mleka od krowy karmionej nie skażoną trawą mazurskich łąk
- gdzie do posiłków podadzą chleb pochodzący z własnego wypieku
- miejsce , gdzie przeżyjesz na grzbiecie konia wiele niezapomnianych chwil
- tu nauczysz się jak utrzymać się w siodle i czerpać przyjemność z jazdy na naszych
wspaniałych rumakach
- tu grzyby rosną tam gdzie spojrzysz
- wieczory możesz spędzać przy ognisku, tańcząc przy muzyce country, a noc spędzisz w dużych
wygodnych pokojach gościnnych
- tu Twój czworonożny przyjaciel równiez nabierze sił
- miejsce , które długo, z rozrzewnieniem będziesz wspominać.

OFERTA:

Oferujemy przede wszystkim czynny wypoczynek w siodle. Zwyczajem się stało, że jeździmy trzy albo cztery godziny dziennie. Do pokonania są kilometry leśnych duktów. Pokażemy Wam z pozycji grzbietu konia przepiękny warmińsko-mazurski krajobraz, wiekowe lasy, ukryte w nich malownicze jeziora i dzikie polany. Wygodne westernowe siodła sprzyjają długim wyprawom. Tym, którzy chcieliby doskonalić swoje umiejętności oferujemy jazdę na padoku.

Dla tych, którym jazda konna jest obca proponujemy ciekawe wędrówki piesze lub rowerowe. Szlaków turystycznych tych poznanych i tych wciąż nie zbadanych jest tutaj mnóstwo. Dodatkową atrakcją tych wędrówek jest fakt częstych spotkań z zamieszkującą nasze lasy dziką zwierzyną. Liczne obiekty pozostałe po minionych czasach wzbogacą Państwa wiedzę o historii tego regionu

W upalne dni można ochłodzić się w jednym z pobliskich jezior lub skorzystać z wypożyczalni sprzętu pływającego

Dla tych, którzy wolą spędzać czas wolny nieco bardziej bezczynnie proponujemy nasz staw, nad którym można się opalać, czytać książki, posłuchać szumu drzew i kumkania żab, pomarzyć, pomyśleć lub po prostu "nic nie robić" i delektować się chwilą prawdziwego spokoju na łonie natury.

Otaczające Ranczo lasy obfitują w owoce runa leśnego. W sezonie grzybiarze będą mieli u nas prawdziwą "ucztę". Naprawdę jest co zbierać.

Zimą oprócz jazdy konnej spacery po skrzypiącym śniegu, wdychanie świerkowego zapachu to idealny sposób na dotlenienie organizmu.
Można przypomnieć sobie jednej z najpiękniejszych chwil dzieciństwa, czyli po prostu ulepić bałwana. Posiadacze nart biegowych na pewno nie będą się nudzić.

Wieczory można spędzać przy ognisku, na wspólnych dyskusjach, sporach czyli ogólnie rozumianej wymianie poglądów.

Obecnie do dyspozycji gości mamy jeden wygodny pokój dla trzech osób. Staramy się by było w nim naprawdę domowo i wygodnie. Pokój posiada osobne wejście z sieni. Okna wychodzą na nasz mały przydomowy ogródek, który wiosną i latem pachnie po prostu "obłędnie". Możecie zabrać ze sobą swoich czworonożnych przyjaciół. One również będą mogły u nas wypocząć

Specjalnie dla naszych gości przygotowujemy smaczną domową kuchnie staropolską. Wegetariańskie doświadczenie gospodzarza pozwala nam oferować również kuchnię dla tych co nie jedzą mięsa. Najlepsze serwowane przez nas dania to między innymi racuchy z rodzynkami, ciasto drożdżowe, strudel jabłkowy, zupa grochowa, ogórkowa i jarzynowa, pierogi z grzybami zbieranymi w naszych lasach, omlet jarzynowy (wg. oceny naszych gości).

Mamy nadzieję, że odwiedzicie Państwo nasze ranczo, a wracając do domu zabierzecie jeszcze jeden dodatkowy bagaż - bagaż miłych i niepowtarzalnych wspomnień.

Ranczo Bartołty położone jest około 30 kilometrów od Olsztyna w leśnej osadzie Bartołty Małe. Wokół rozciągają się ogromne połacie starych mieszanych lasów oraz łąki. Cisza, spokój i czyste powietrze to główne atuty tego miejsca. Jak przystało na Warmię i Mazury w pobliżu nie brakuje również jezior z krystalicznie czystą wodą (między innymi jezioro Tumiańskie, Bartołt Wielki, Pisz, Dłużek, Rasząg, Sąpłaty).

Bartołty Małe 5 , Bartołty Małe (Polska)

Mapa

  • Informacje o najlepszej cenie i dokładnej dostępności miejsc otrzymasz bezpośrednio od właściciela obiektu!
Języki używane w obiekcie
Polski
Akceptowana waluta
PLN (zł) , EUR (€)

Nasze najlepsze oferty w miejscowości Bartołty Małe: