×

Pokoje Gościnne EMILIA Ustroń

Kontakt z właścicielem obiektu

Skontaktuj się bezpośrednio z obiektem, aby uzgodnić dostępne terminy i ceny.

Pokaż tylko obiekty noclegowe z rezerwacją online
 • Oczekiwany czas odpowiedzi to jeden dzień roboczy.
 • Usługi Wellness
 • 1 pokój, 25 miejsc
 • Języki używane w obiekcie: Polski, Angielski, Niemiecki, Francuski

Opis obiektu noclegowego

Emilia to willa o charakterze pensjonatu, oferująca swoim gościom luksusowe warunki spędzania wolnego czasu. Nowoczesny budynek składa się z dwu pięter z dużymi balkonami, tarasem, oranżerią, miejscem do grilowania, stołem do tenisa stołowego.

W pobliżu: ogrodzony plac zabaw dla dzieci, miejsce na ognisko. Obiekt położony jest w pięknym zielonym otoczeniu z wieloma trasami spacerowymi, uzdrowiskowy charakter dzielnicy, w której znajduje się Emilia zapewnia komfortowe warunki wypoczynku.

Pensjonat zlokalizowany jest na skarpie rzeki Wisły, co zapewnia doskonały dostęp do atrakcji, jakimi niewątpliwie są latem popularne "wodospady".  

UWAGA -W OKRESIE OD 1 PAŹDZIERNIKA DO 31 GRUDNIA OBIEKT JEST NIECZYNNY

Budynek nr 1 -  Budynek ma 3 kondygnacje.
Na parterze są 2 pokoje 2-osobowe z łazienkami (nr 1 i 2) wyposażone w TV,radio,czajnik bezprzewodowy i akcesoria kuchenne.Przed tymi pokojami jest mały taras wypoczynkowy (na poziomie gruntu) wyposażony w leżaki,stoliki i parasole słoneczne.

Na I piętrze są dwa duże pokoje 2 osobowe z własnymi łazienkami i z balkonami z widokiem na góry (nr 3 i 4), wyposażone podobnie jak pokoje nr 1 i 2 na parterze. Pok.nr 3 posiada łazienkę wewnątrz pokoju,natomiast pok.nr 4 posiada własną łazienkę (znacznie większą niż pozostałe), ale na zewnątrz, w bliskim sąsiedztwie (wejście z klatki schodowej). 
Na I piętrze znajduje się również ogólno dostępna kuchenka wyposażona w lodówkę i urządzenia pozwalające na samodzielne przygotowanie śniadania lub kolacji. Z kuchenki tej jest wejście na zabudowany i oszklony ogólno dostępny taras,który w okresie letnim spełnia funkcję świetlicy, pokoju gościnnego,jadalni lub małej salki konferencyjnej na ok.15-20 osób. W pomieszczeniu tym jest TV SAT, video i DVD. Jest tam również kominek i na specjalne zamówienie pomieszczenie to może być również udostępnione w okresie zimowym, na na zabawę sylwestrową lub kameralną konferencję.

Na II piętrze znajdują się dwa pokoje - pokój 2-osobowy (nr 5) i pokój 3-osobowy (nr 6) z balkonem z widokiem na góry. Na te dwa pokoje przypada 1 łazienka (kabina prysznicowa, umywalka, wc) oraz dodatkowe pomieszczenie z umywalką i wc. Wyposażenie jak pozostałych pokojach. W każdym pokoju 2-osobowym znajduje się wersalka 2-osobowa i tapczan jedno osobowy. W razie potrzeby można je połączyć tworząc szerokie łoże małżeńskie.   W pokoju 3-osobowym (nr 6) jest jedna wersalka 2-osobowa + dwa tapczany 1-osobowe.   Klatka schodowa w budynku nr 1 wykonana jest w drewnie, ozdobiona licznymi pamiątkami i ma miły,domowy wystrój. W całym okresie wynajmowania zapewniamy stale odpowiednią temperaturę pomieszczeń i ciepłą wodę. 

Budynek nr 2 - położony jest pomiędzy budynkiem nr 1 a stromą, zalesioną skarpą rzeki Wisły, w odległości ok.10 m od budynku nr 1. Budynek nr 2 jest małym budynkiem mieszkalnym, o tym samym standarcie co budynek nr 1, w którym aktualnie wynajmowane są 2 pokoje 2-osobowe z łazienkami (nr 1 i 2).

Pokój nr 1 położony jest na parterze i ma okno skierowane na werandę. Jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych, na wózkach inwalidzkich. Jest wyposażony w TV, radio, czajnik bezprzewodowy i akcesoria kuchenne.

Pokój nr 2 położony jest na piętrze, ma 2 okna, jedno ( z balkonem) skierowane na skarpę wiślaną, latem patrzy się na zieloną ścianę drzew. Polecany jest osobom lubiącym spokój i odosobnienie. Wyposażenie pokoju-identyczne jak pok.nr 1. Na obydwa te pokoje przypada lodówka znajdująca się w werandzie.

Przestrzeń pomiędzy budynkami nr 1 i 2 stanowi (wraz z zewnętrzną częścią tarasu budynku nr 1) rodzaj zielonego, intymnego patia znanego z krajów śródziemnomorskich,gdzie można zażywać kąpieli słonecznych. W otoczeniu budynków jest dużo zieleni, mały własny "lasek" z grzybkami, z kominkiem (grilem), długim stołem z krzesłami, nieoceniony dla amatorów biesiadowania na wolnym powietrzu, nawet po zmroku.   Jest też specjalna łąka przewidziana do opalania na brąz (ekspozycja południowa) i przyczepa kempingowa, która często służy dzieciom do zabawy.

Obiekt posiada 2 parkingi (wewnętrzny i zewnętrzny, dla gości bezpłatny) oraz zamykaną na klucz wiatę (płatną). W pobliżu znajduje się zagospodarowany brzeg Wisły (plaże, jazy, łąki), do którego jest dostęp od strony mostu na rzece (dłuższy) lub dla żądnych przygody traperskiej, średnio trudne (krótsze) zejście ogrodzonym jarem (specjalnie dla gości EMILII) przez zalesioną część skarpy wiślanej.  

WYŻYWIENIE

Pokoje gościnne "EMILIA" nie oferują swoim gościom wyżywienia,ale zapewniają każdemu możliwość samodzielnego przygotowania śniadania, kolacji lub innych prostych, odgrzewanych posiłków.   Dla większej grupy osób (np min. 4 osoby) jest możliwość przygotowania śniadania typu kontynentalnego tzn pieczywo, plasterki wędliny, porcja masła, sera, dżemu + kawa lub herbata. Możliwość wykupienia wyżywienia całodziennego lub częściowego w sąsiednich domach wczasowych.

W tym miejscu ograniczę się tylko do kilku wybranych atrakcji: 

• trasy spacerowe,odpowiednio oznakowane (np do źródła Karola),
• trasy rowerowe (np. wzdłuż Wisły),
• trasy narciarskie (najbliższy stok - Zawodzie),  
• wycieczki w góry - Równica (Chata Zbójecka,Koliba pod Czarcim,  Kopytem),
• Czantoria (wyciągi, znakomite stoki narciarskie, letni tor saneczkowy, wieża
widokowa, Czeskie Schronisko z dobrym kapuśniakiem i znakomitym piwem), 
• Leśny Park Niespodzianek - dzikie zwierzęta żyjącu tu w warunkach prawie
naturalnych + aleja bajkowa, 
• place zabaw dla dzieci (latem -Utropek, zimą - Figle Migle),
• groty solne (np w pobliskiej Malwie),
• korty tenisowe - otwarte i kryte.    

Do specjalnych atrakcji związanych z ochroną zdrowia a charakterystycznych dla tego regionu zaliczyć trzeba różnego rodzaju zabiegi sanatoryjne w licznych i blisko oddalonych od EMILII obiektach sanatoryjnych.

Na szczególną uwagę polecam bardzo efektywne i skuteczne zabiegi na różne dolegliwości w sanatoriach RÓŻA i MALWA. Nieco dalej położony Zakład Przyrodoleczniczy też cieszy się dużą popularnością.

Specjalnie polecam ogólno dostępne kąpiele solankowe w naturalnych wodach morskich z głębi ziemi o temp. 30 stopni C.

Dlatego o każdej porze roku warto zabrać ze sobą strój kąpielowy.

Szpitalna 68, Ustroń (Polska)

Mapa

Parkowanie, podróż
 • Możliwość parkowania

Wypoczynek, rekreacja
 • Narciarstwo, Wypożyczalnia rowerów, Jazda konna, Tenis, Możliwość łowienia ryb w pobliżu obiektu

Wellness, relaks
 • Basen kryty
Charakterystyka miejsca
 • Telefon, Sala Konferencyjna

  Winda

Wyżywienie
 • Możliwość skorzystania z grilla

usługi dla dzieci
 • Plac zabaw dla dzieci

Usługi
 • Kuchnia, Lodówka

Języki używane w obiekcie
Polski, Angielski, Niemiecki, Francuski
Akceptowana waluta
PLN (zł) , EUR (€)
Akceptowana forma płatności w obiekcie