×

Podołże Pokoje. Wereszczyńska Wola Wereszcyńska

Zapytaj o cenę i dostępność
od 62 
na 2 osoby na 1 noc
  • Przeciętny czas odpowiedzi:
  • 1 domek drewniany
  • Języki używane w obiekcie: Polski

Opis obiektu noclegowego

Posiadłość usytuowana jest w geograficznym centrum Poleskiego Parku Narodowego, w otoczeniu ścisłych rezerwatów. Całość jest położona na ośmiu hektarach lasów, pól i stawów.

Nazwa posiadłości to Podołże, bowiem leży ona na terenie starodawnej wsi ukraińskiej Podołże (do dziś zachował się wóz drabiniasty z oryginalnymi okuciami i inicjałami dawnych właścicieli). Nieopodal domu przebiega szlak przyrodniczy prowadzący do unikatowego jeziora Długie. Na terenie posiadłości znajdują się trzy stawy, w tym jeden w lesie, który stanowi wodopój dla łosi, dzików, danieli, saren i jeleni i innej zwierzyny, a także stanowiska żółwi błotnych, które są pod ścisłą ochroną. Na uwagę zasługuje endemiczna roślinność, niespotykana gdzie indziej na taką skalę dzika zwierzyna i ptactwo.

Okolice jeziora Długie, oddalonego od nas o ok. 500m, zostały uznane za jedno z trzydziestu najdzikszych miejsc w Polsce (wg książki "Trzydzieści najdzikszych miejsc w Posce" Pawła Fabijańskiego, Multico, Warszawa 2007r.), z uwagi na charakter ścisłego rezerwatu jeziora, który stanowi miejsce lęgowe czapli oraz gągoła. Cały Park w 2002 roku uzyskał status Światowego Rezerwatu Biosfery jako "Polesie Zachodnie" wraz z bliźniaczym parkiem na Ukrainie (Szacki Park Narodowy).

Oferujemy Państwu wypoczynek w pięknym, przestronnym i stylowym drewnianym domu z kominkiem oraz kinem domowym (TV sat.); do dyspozycji gości bezprzewodowy internet
(wi-fi),rowery, kuchnia i jadalnia.

Przygotowaliśmy dla Państwa cztery pokoje: trzy 3-osobowe oraz jeden 2-osobowy
(wszystkie pokoje z własną łazienką oraz prysznicem).

Oferujemy Państwu domowe jedzenie, chleb własnego wypieku, jaja od szczęśliwych kur, swojskie wędliny i kiełbasy.

Wola Wereszczyńska 52, Wola Wereszcyńska (Polska)

Mapa

  • Informacje o najlepszej cenie i dokładnej dostępności miejsc otrzymasz bezpośrednio od właściciela obiektu!
Języki używane w obiekcie
Polski
Akceptowana waluta
PLN (zł) , EUR (€)
Akceptowana forma płatności w obiekcie

Nasze najlepsze oferty w miejscowości Wola Wereszcyńska: