×

Ośrodek Szkoleniowo-Rekreacyjny Pałac Racot Kościan

Zapytaj o cenę i dostępność
od 50 
na 2 osoby na 1 noc
  • Oczekiwany czas odpowiedzi to jeden dzień roboczy.
  • 1 pokój
  • Języki używane w obiekcie: Polski

Opis obiektu noclegowego

Centrum konferencyjne oraz zaplecze bankietowe urządzono w korpusie głównym, natomiast część hotelowa znalazła się w skrzydle północnym, które wybudował w roku
1902 książę saksoński Wilhelm Ernest. Mimo upływu ponad 200 lat udało się zachować pierwotny układ pomieszczeń oraz bogate dekoracje sztukatorskie i malarskie wykonane
m. in. przez Jana Chrystiana Kamsetzera i Antoniego Smuglewicza.

    Do dyspozycji naszych gości pozostawiamy salonik klubowy wraz z barkiem,
salonik brydżowy oraz salon bilardowy. Centrum konferencyjne wyposażone w sprzęt multimedialny stwarza doskonałe warunki do prowadzenia szkoleń, kursów oraz spotkań biznesowych.Sale bankietowa i balowa umożliwiają organizację bankietów i przyjęć okolicznościowych, a przypałacowy park  wraz z pięknym pawilonem letnim doskonale nadajem się do aranżacji imprez plenerowych.

W naszej ofercie znajduje się szereg atrakcji związanych ze sportem jeździeckim i rekreacją konną. Prowadzimy naukę jazdy konnej, hipoterapię pod nadzorem wykwalifikowanego instruktora. Organizujemy przejażdżki bryczkami oraz zabytkowymi powozami zgromadzonymi w przypałacowym Muzeum Powozów W naszej kolekcji znajduje się historyczny powóz, którym jeździł w 1918r.Ignacy Jan Paderewski. Malownicze lasy otaczające pałac zachęcają do wzięcia udziału w polowaniu na terenach Ośrodka Hodowli Zwierzyny Łownej lub bezkrwawych łowów fotograficznych na ścieżkach Parku Krajobrazowego im. Gen. Dezyderego Chłapowskiego.

Miłośnikom wędkarstwa oferujemy bogato zarybiony staw, a amatorom wycieczek rowerowych sprzęt do jazdy po ciekawych szlakach. W roku 2005 Stadnina Koni „Racot” została laureatem konkursu „Zabytek zadbany” pod patronatem Ministra Kultury i Generalnego Konserwatora Zabytków. Ośrodek natomiast zajął I miejsce w konkursie organizowanym przez Wielkopolską Organizację Turystyczną na „Najlepszy obiekt turystyki aktywnej w województwie wielkopolskim” w kategorii: „turystyka jeździecka”.

UPRZEJMIE INFORMUJEMY, ŻE OŚRODEK SZKOLENIOWO-REKREACYJNY FUNKCJONUJE JAKO OBIEKT OBSŁUGUJĄCY WYŁĄCZNIE POBYTY GRUPOWE-UPRZEDNIO AWIZOWANE. OBSŁUGA PRZYJĘĆ ODBYWA SIĘ ZGODNIE Z USTALONYM INDYWIDUALNIE SCENARIUSZEM.

RESTAURACJA PAŁACOWA CZYNNA W SOBOTY I NIEDZIELE W GODZINACH
13.00-19.00 W POZOSTAŁE DNI TYGODNIA NA ZAMÓWIENIE KONTAKT: 
RECEPCJA   Poniedziałek - Piątek 9.00 - 17.00

W naszej ofercie znajduje się 50 miejsc noclegowych.

Posiadamy:

• cztery pokoje 1-osobowe,
• piętnaście 2-osobowych,
• jeden 4-osobowy.

Perełką naszego obiektu jest apartament prezydenta Mościckiego o powierzchni ponad 100m2. W każdym pokoju znajduje się łazienka –  (do wyboru z natryskiem lub wanną), telewizor, radio i telefon. Umeblowanie w całości nawiązuje do XVIII i XIX – wiecznego Pałacu Jabłonkowskich, natomiast w apartamencie można podziwiać przepiękne oryginalne meble, które wprowadzają historyczny, prezydencki nastrój.     Posiadamy również 10 miejsc noclegowych rozlokowanych w 4 pokojach oraz salon z kominkiem i tv         w jednej z przypałacowych oficyn.

Sale konferencyjne zaopatrzone w sprzęt multimedialny, stwarzają doskonałe warunki do prowadzenia szkoleń kursów oraz spotkań biznesowych. Oferujemy Państwu wynajem dużej sali konferencyjnej (do 80 osób) oraz małej salki biznesowej do (15 osób). 

Pałac należy do Stadniny Koni "Racot"  - oczywistym więc jest, ze nasi Goście mogą korzystać z wierzchowców do nauki i jazdy rekreacyjnej lub sportowej. Istnieje również możliwość przejażdżki bryczkami lub powozami zgromadzonymi w przypałacowym Muzeum Powozów.

Racot, Dworcowa 5 , Kościan (Polska)

Mapa

  • Informacje o najlepszej cenie i dokładnej dostępności miejsc otrzymasz bezpośrednio od właściciela obiektu!
Języki używane w obiekcie
Polski
Akceptowana waluta
PLN (zł) , EUR (€)
Akceptowana forma płatności w obiekcie