×

Muzeum Papieru i Druku Łódź

Zapytaj o cenę i dostępność
od 30 
na 2 osoby na 1 noc
  • Oczekiwany czas odpowiedzi to jeden dzień roboczy.
  • 1 pokój
  • Języki używane w obiekcie: Polski

Opis obiektu noclegowego

Powstałe przy Instytucie Papiernictwa i Poligrafii  Politechniki Łódzkiej Muzeum Papieru i Druku swoją działalność opiera na eksponowaniu kolekcji maszyn ...

Powstałe przy Instytucie Papiernictwa i Poligrafii  Politechniki Łódzkiej Muzeum Papieru i Druku swoją działalność opiera na eksponowaniu kolekcji maszyn i urządzeń papierniczych, typograficznych i introligatorskich, dokumentujących przeobrażenia, jakimi poddany został proces powstawania książki na przełomie XIX i XX wieku. Pracownia ręcznie czerpanego papieru, rękodzielnicza drukarnia i introligatornia, a także biblioteka i pracownia prowadzone są ze znawstwem przez Ryszarda Uljańskiego i jego małżonkę.

Dzięki przychylności władz Politechniki Łódzkiej i staraniom dyrektor Instytutu Papiernictwa i Poligrafii, profesor Barbary Surmy-Ślusarskiej, nader cenny zbiór eksponatów zostaje udostępniony jeszcze szerszej grupie odbiorcom, a interaktywność muzeum staje się pomocna kształceniu specjalistów papierników i poligrafów, udostępniając tym samym swoje eksponaty szeroko rozumianemu środowisku Uczelni i Miasta.

Wólczańska 223 , Łódź (Polska)

Mapa

  • Informacje o najlepszej cenie i dokładnej dostępności miejsc otrzymasz bezpośrednio od właściciela obiektu!
Języki używane w obiekcie
Polski
Akceptowana waluta
PLN (zł) , EUR (€)
Akceptowana forma płatności w obiekcie