×

Hotel Soplica Łeba

Kontakt z właścicielem obiektu

Skontaktuj się bezpośrednio z obiektem, aby uzgodnić dostępne terminy i ceny.

Pokaż tylko obiekty noclegowe z rezerwacją online
 • Przeciętny czas odpowiedzi:
 • Usługi Wellness
 • Restauracja w obiekcie
 • 1 pokój
 • Języki używane w obiekcie: Polski

Opis obiektu noclegowego

Siedzibą naszego hotelu jest stary Zamek zbudowany w końcu XV wieku. Jego pierwszym właścicielem był Mikołaj Wejher. Przez wiele pokoleń Zamek w Nowęcinie był siedzibą tego znanego na Pomorzu rodu.

Później budowla wielokrotnie zmieniała właścicieli. Obecnie próbujemy odtworzyć dzieje obiektu z pogranicza różnych narodów i kultur. Mamy nadzieję, że nasze dokonania w dziele renowacji Zamku zostaną docenione przez tych, którzy lubią nie tylko wygodę zajmowanych pomieszczeń, ale chcą odnaleźć nastrój i tajemniczość dawnych wieków.

Zamek został zbudowany między dwoma jeziorami: Łebsko i Sarbsko oraz nad Morzem Bałtyckim. Z jego wieży możemy podziwiać panoramę obu tych jezior, wydmy ruchome i latarnię Stilo.

Naszym gościom staramy się zapewnić nie tylko wygodę zajmowanych komnat, ale również liczne atrakcje i możliwość czynnego wypoczynku.

Jedną z atrakcji są dwie stadniny koni - WTK Soplica oraz Ośrodek Jeździecki Senny, każda z 30 końmi rasy anglo - arabskiej.

Oferujemy wszelkie usługi z tym związane - od nauki jazdy, poprzez przejażdżki bryczkami i wozem cygańskim, do konnych wycieczek przez lasy lub wzdłuż brzegu Bałtyku.
Organizujemy konferencje, szkolenia, imprezy integracyjno-szkoleniowe oraz stylowe, jubileuszowe uroczystości z ogniskiem i pieczeniem prosiaka, dzika czy barana a także wieczory taneczne i bankiety.

Nasza restauracja szczyci się wspaniałą staropolską kuchnią i serwuje wykwintne trunki. Organizujemy rejsy wycieczkowe do Słowińskiego Parku Narodowego, połączone ze zwiedzaniem wyrzutni rakiet z II Wojny Światowej oraz spacerem po wydmach, wycieczki do Skansenu Słowińców w Klukach, morskie wyprawy na połów dorsza i wiele innych.

Wnętrza Zamku łączą wygodę hotelowych pokoi z wyglądem i nastrojem dla wiekowej zabytkowej budowli. Przy odbudowie starano się ocalić te fragmenty, które przetrwały kilka wieków burzliwej historii tych ziem.

Serdecznie zapraszamy

Jeziorna 2, Łeba (Polska)

Mapa

Parkowanie, podróż
 • Możliwość parkowania

Wypoczynek, rekreacja
 • Futbol, Siatkówka, Wypożyczenie łódki, Jazda konna, Tenis, Koszykówka

Wellness, relaks
 • Basen kryty
Charakterystyka miejsca
 • Telefon, Sala Konferencyjna

  Kawiarnia, Sejf

Wyżywienie
 • Możliwość gotowania (np. grillowania) na zewnątrz: Możliwość skorzystania z grilla

  Wyżywienie: Restauracja w obiekcie

Usługi
 • Lodówka

Języki używane w obiekcie
Polski
Akceptowana waluta
PLN (zł) , EUR (€)
Akceptowana forma płatności w obiekcie