×

Nasze najlepsze oferty w miejscowości Trzcianne:

Gospodarstwo Agroturystyczne "Na Karczaku" Trzcianne

Zobacz telefony
  • Dostępne usługi
  • Przeciętny czas odpowiedzi:
  • 1 pokój, 8 miejsc
  • Języki używane w obiekcie: Polski, Angielski

Opis obiektu noclegowego

Nasze gospodarstwo agroturystyczne położone jest na kolonii (czyli w rozproszonej zabudowie) wśród malowniczych pól na skraju Kotliny Biebrzańskiej.

Blisko stąd na bagienne szlaki Biebrzańskiego Parku Narodowego, do pachnących jagodników, do magicznego Tykocina, carskiej twierdzy w Osowcu czy do zagubionych wiosek "na końcu świata". Zainteresowani "stacjonarnym" wypoczynkiem odetchną w starym sadzie z tradycyjnymi odmianami jabłoni, szukając kąkoli w zbożu, słuchając koncertów żab lub podglądając kuropatwy na miedzy. Zimą polecamy przejażdżki psimi zaprzęgami niczym na dalekiej Północy!

Nasz dom choć nieduży to pełen jest uroku (a może właśnie dlatego?). Aby zachować klimat dawnej podlaskiej chałupy zachowaliśmy tradycyjną architekturę i detale.

Dom zbudowany jest z sosnowych bali przetkanych mchem, a dach pokrytym został osikowym wiórem. Ozdobny ganek i ukwiecony przedogródek przywołują wspomnienia wakacji u babci. Wnętrze chaty - pomimo, że świeżo wyremontowane - zostało zachowane w tradycyjnym, podlaskim, wiejskim stylu.

Sercem domu jest gorący kaflowy piec z płytą, na którym i ugotować strawę można i przy którym ogrzać się warto po porannej wędrówce.
Wszechobecne drewno nadaje przytulności. Uroku dodają także liczne drewniane i ceramiczne sprzęty codziennego niegdyś użytku. Zapach suszonych ziół i traw koi zmysły.

Nasza chatka otoczona jest zielenią wszelkich odcieni: starego sadu tuż za oknem, pachnących pól jeszcze przed miedzą, barwnych rabatek przy ganku, ziołowych zagonków, miękkich dla stóp nieco dzikich trawników, kuszącego lasu na horyzoncie...

Gospodyni jest licencjonowanym przewodnikiem po Biebrzańskim Parku Narodowym. Chętnie wybierze się na wspólny spacer na bagna, krętą polną drogą, czy też do lasu. Wtajemniczy w świat rzadkich roślin, licznych ptaków i innych zwierzaków spotykanych w okolicy.

Gospodarz opowie o drewnianym budownictwie, zabierze na osowieckie fortyfikacje, poprowadzi przez bagienne ostępy, zadba, aby nikomu niczego nie zabrakło.

Zimą przewiezie saniami zaprzężonymi w psy Północy.

Należymy do Stowarzyszenia Ekoturystycznego "Biebrza Koneserom" i Stowarzyszenia Agroturystycznego "Łoś".

Nasze psy: Czuchun i Wega (owczarek niemiecki i tzw. "wilczur") nie pozwolą nudzić się nikomu, kto się z nimi zaprzyjaźni.

Do dyspozycji naszych Gości oddajemy nasz cały dom (sobie rezerwując "kąt" w jednym pokoju).
2 urocze sypialnie dla 6-8 osób przygotowaliśmy na strychu. Zgrane grupy przyjaciół mogą być liczniejsze. Kuchnią, jadalnią i łazienką chętnie się podzielimy. Przestrzeni na dworze nie zabraknie dla nikogo. Tu można rozbić namiot, rozpalić ognisko. Mile widziani czworonożni goście.

Szczególnie zapraszamy małe grupy spragnione kameralnego wypoczynku w ciszy i spokoju, na pełnym luzie. To wymarzone miejsce dla tych, który ponad komfort miękkiego łóżka przedkładają pasję wędrowania i odkrywanie uroków miejsc niezwykłych.

Po uzgodnieniu możliwość organizacji na miejscu niezbyt hucznych imprez.

Naszym gościom pomożemy zaplanować całodzienną wycieczkę na obserwacje ptaków, łosi, bobrów, tropienie wilków, na storczykowe bagienne łąki, rozgrzane wydmy pełne motyli, do tajemniczych borów bagiennych, na audiencję u Króla Biebrzy, na pokaz pieczenia sękacza lub pisania wielkanocnych pisanek, na spływ meandrami Biebrzy kajakiem lub tratwą, na rowery, na piechotę, nawet balonem!

Na miescu do dyspozycji gości:3 rowery, 2 hamaki, miejsce na ognisko, możliwość rozstawienia namiotów, bogata biblioteczka przewodników i atlasów, internet (tylko dla nałogowców w ograniczonych ilościach), wyposażona kuchnia.

Nie należy się u nas spodziewać:
Płotu wyznaczającego granice, ujarzmionej przestrzeni i czasu, rozmów o polityce i gospodarce, telewizora, plastikowych gadżetów, dźwięków disco-polo, zbędnych luksusów.

Jeśli planujesz wyruszyć na bagienne szlaki nie zapomnij zabrać lornetki i kaloszy!

Ponieważ przygodę z agroturystyką zaczeliśmy niedawno, świadomi jesteśmy, że nie pod każdym względem dorównamy jakości usług u naszych sąsiadów w innych kwaterach agroturystycznych, dlatego szczególnie zapraszamy turystów nieco mniej wymagających.

My również będziemy bardziej wyrozumiali.

Przejściowe niedogodności:
Wchodzenie i schodzenie starymi schodami na strych, gdzie znajdują się pokoje dla gości, wymaga szczególnej uwagi.

Goście śpią na wygodnych materacach, ale bez łóżek.

Mogą trwać drobne prace budowlane (np. zabudowa ganka) lub ziemne (kopanie oczka wodnego).

Z góry przepraszamy i mamy nadzieję, że nie zaburzy to owocnego wypoczynku naszych Gości.

Nowa Wieś 133 - kol. Karczak, Trzcianne (Polska)

Mapa

Kalendarz dostępności

grudnia. 2021.
p w ś c p s n
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Parkowanie, podróż
  • Możliwość parkowania

Wypoczynek, rekreacja
  • Możliwość łowienia ryb w pobliżu obiektu, Wypożyczenie łódki, Narciarstwo, Wypożyczalnia rowerów

Charakterystyka miejsca
  • Telefon

Usługi
  • Dostęp do Internetu w pokoju

Języki używane w obiekcie
Polski, Angielski
Akceptowana waluta
PLN (zł) , EUR (€)
Akceptowana forma płatności w obiekcie