×

DOM NAD STAWEM DLA 4-5 RODZIN - Wiżajny

Kontakt z właścicielem obiektu

Skontaktuj się bezpośrednio z obiektem, aby uzgodnić dostępne terminy i ceny.

Pokaż tylko obiekty noclegowe z rezerwacją online

Opis obiektu noclegowego

Zapraszamy na Suwalszczyznę i urokliwe okolice Wiżajn.Oferujemy Państwu:

     Nowy, letni dom o powierzchni ok 400 m, położony nad stawem, w samym sercu Gór Sudawskich. Idealny do wypoczynku rodzinnego. Otoczony przepiękną roslinnością.  
Dom położony jest na ogrodzonej i w pełni zagospodarowanej posesji o powierzchni 
ok 6 ha. Zarybiony staw z możliwością połowu ryb. Tuż obok trzy jeziora polodowcowe.
Na terenie posesji plac zabaw dla dzieci i boisko do piłki nożnej.

Ofertę kierujemy do osób ceniących ciszę, spokój, samodzielny i nieskrępowany pobyt, rodzinny wypoczynek. Atrakcyjne położenie stwarza idealne warunki do aktywnego wypoczynku. Około 3 km do granicy z Litwą.   

• 3 pokoje 5 osobowe (rodzinne - 1 łóżko małżeńskie plus 3 pojedyńcze) z
łazienkami  - natrysk, wc,
• 1 pokój 3 osobowy(jedno łózko małżeńskie plus 1 pojedyńcze) z łazienką - natrysk,wc
• 1 pokój 2 osobowy (dwa łóżka pojedyńcze) z łazienką - natrysk, wc,
• duży salon z kominkiem i TV,
• jadalnia
• kuchnia kompleksowo wyposażona
(garnki, sztućce, talerze itp., lodowka, czajnik elektryczny),
• taras wypoczynkowy z widokiem na staw i uroczy górzysty krajobraz
• miejsce na ognisko
• oddzielna wiata grillowa z miejscem przeznaczonym do konsumpcji
• dla miłośników wędkarstwa do dyspozycji łódka i rybne jeziora
• możliwość wykupienia pełnego wyżywienia w gospodarstwie sasiedzkim,
słynącym z przepysznego, regionalnego i obfitego jedzenia

Wypoczynek gwarantowany!!!!

  SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!!

Atrakcje w bliższej i dalszej okolicy:

• Lasy (grzybobranie, zbiór runana leśnego)

- Góry sudawskie z cudownymi szlakami rowerowymi

• Duża ilość jezior i malowniczych miejsc w okolicy do wypoczynku lub wędkowania

• Spływy kajakowe

• Puszcza Augustowska z pięcioma ścisłymi rezerwatami przyrody

• Wigierski Park Narodowy

• Klasztor Pokamedulski na Wigrach

• Zabytkowe mosty w Stańczykach

• Szlaki rowerowe

• Szlaki turystyczne

• wiatraki

• przejazdy bryczką

• sery z Wiżajn

• 3 km do granicy z Litwą, 130 km do Wilna i Trok

Kilka słów o Suwalszczyznie ...

     W północnej części Podlasia leży Suwalszczyzna, która od lat jest atrakcyjnym miejscem wypoczynku dla wielu turystow. Słynie z pięknych krajobrazów, licznych jezior i
czystego powietrza.

     O pięknie Suwalszczyzny nikogo nie trzeba przekonywac. Jej dzieje od pokoleń tworzyli Polacy, Litwini, Żydzi, Rosjanie i niemieccy osiedleńcy. Suwalszczyzna należy do tych urodziwych regionów naszego kraju, gdzie natura nagromadziła wyjątkowo dużo różnorodnych form rzeżby terenu i wykształciła bogatą sztę roślinną. Obecny obraz Suwalszczyzny twoorzą obszary naturalne zbliżone do pierwotnych - takie jak Puszcza Augustowska, Puszcza Romnicka oraz otoczone lasami jeziora i doliny rzek, z terenami krajobrazu kulturowego ukształtowanego przez człowieka.

Kilka słów o Wiżajnach ...

     Miasto Wiżajny powstało jako ośrodek polskiej kolonizacji Puszczy Mereckiej pod koniec XVI wieku. Po raz pierwszy Wiżajny wymieniono w dokumentach parafii puńskiej w roku 1606. Potwierdzenie praw miejskich nastąpiło w 1693 r. Wówczas stworzono tu
siedzibę starostwa wiżajeńskiego. Pierwszymi jego starostami byli Radziwiłłowie.
Nazwa miejscowości Wiżajny, prawdopodobnie została przejęta od nazwy jeziora, a te zaczęrpnęło ją z litewskiej nazwy raka - wyżys.    

Podczas wojen szwedzkich Wiżajny zostały zniszczone. Odbudowano je, a główny czas swej świetności przeżywały w XVII-XIX wieku. W 1800 roku liczyły 685 mieszkańców, a pod koniec XIX stulecia około 2300. Niestety w 1870 roku utraciły prawa miejskie. W okresie międzywojennym była tu siedziba dowództwa kompanii Korpusu Ochrony Pogranicza.   

Wiżajny zachowały układ przestrzenno-urbanistyczny wokół starego rynku - zwanego Dolnym Rynkiem. Tam też zachował się dworek klasycystyczny z pierwszej połowy XIX wieku. Wyżej - bo na wzniesieniu - powstał Górny Rynek, gdzie wybudowano w latach 1823-1825 klasycystyczny kościół murowany pod wezwaniem św. Teresy z Avili.   

Dziś Wiżajny to wieś gminna z zachowanym charakterem miasteczka, położona między jeziorami Wiżajny i Wistuć. Miejscowość uchodzi za polski biegun zimna. Pokrywa śnieżna utrzymuje się tu aż do marca, co daje wspaniałe warunki narciarskie.    

       W okolicy warto zobaczyć…….Cmentarzysko Jaćwingów - rezerwat archeologiczny, utworzony w celu ochrony fragmentu lasu z cmentarzyskiem Jaćwingów. Rezerwat znajduje sie blisko wsi Szwajcaria (k.Suwałk). Na skraju lasu nad brzegiem zarosłego jeziorka znajduje się kilkanaście kurhanów pochodzących z II i VI w. n.e. Kurhany o średnicy 6-21 metrów zbudowane są z kamieni pokrytych ziemią. Są to zarówno groby całopalne jak i szkieletowe. Na podstawie zbadanych ozdób, znajdowanych w grobach, - stwierdzono , iż chowano tu zwykłych członków plemienia jak i książąt.

Jezioro Hańcza - rezerwat wodno-krajobrazowy, stworzony w celu ochrony najgłębszego jeziora Polski. Hańcza jest rynnowym jeziorem polodowcowym, położonym na wysokości 227 m n.p.m. Wzdłuż brzegów jeziora ciągną się wały głazów - często o miąższości 2 m. Głazowisko Bachanowo nad Czarną Hańczą - rezerwat geologiczny i krajobrazowy, stworzony w celu ochrony fragmentu obszaru z dużym nagromadzeniem głazów narzutowych. Położony jest w południowo-zachodniej części Suwalskiego Parku Krajobrazowego. Istnieje tu skupienie kilku tysięcy głazów narzutowych o różnej wielkości. Na głazach występują liczne gatunki porostów naskalnych i mchy - m.in. rzadki gatunek górski. Miejsce to wykorzystywane jest jako pastwisko.

Struga Żytkiejmska   - rezerwat leśno-torfowiskowy, utworzony w celu zachowania fragmentu Puszczy Rominckiej. Rezerwat jest położony w jej wschodniej części, na terenie gminy Dubeninki - obejmuje torfowisko w dolinie Strugi Żytkiejmskiej oraz las o powierzchni blisko 380 ha. Cały teren cechuje się urozmaiconą rzeźbą. Różnice jego poziomów wynoszą ponad 20 m. Na obrzeżach doliny rzeki, u podnóży wzniesień występują źródliska - tam wykształciły się łęgi olszowe. Duże powierzchnie doliny zajmują zarośla szuwarowe.
W pozostałej części rezerwatu dominuje świerk - ok. 73 % drzewostanu. Fauna rezerwatu składa się m.in. z: jeleni, saren, łosi, dzików, lisów, jenotów, wilków, tchórzy, łasic, bobrów, piżmaków, wiewiórek i innych.

W wodach stwierdzono występowanie 14 gatunków ryb - wśród nich pstrąga potokowego. Boczki- rezerwat leśny utworzony dla celów ochrony dobrze zachowanych zbiorowisk leśnych na terenie Puszczy Rominckiej. Położony jest w środkowej jej części.
Obejmuje teren niezwykle urozmaicony w rzeźbę terenu i dużym zróżnicowaniem szaty roślinnej. Występują tu lasy: mieszane leszczynowo--świerkowe, lasy świeże (lipa wraz z klonem, wiązem, grabem i świerkiem), grądy (jesion z wiązem, klonem, lipą, grabem), łęgi jesionowo-olszowe, bory bagienne i świerkowe, oraz olsy.

Pewien obszar rezerwatu również zajmują kompleksy torfowisk. Mechacz Wielki - rezerwat torfowiskowo-leśny, położony w Puszczy Rominckiej. Środkową część rezerwatu zajmują rozległe torfowiska wysokie z rzadkim, skarłowaciałym drzewostanem sosnowym wysokości 5-10m. Otoczone jest ono pierścieniem boru bagiennego, a następnie pasem olsu.
Całość jest jednym z najlepiej zachowanych kompleksów torfowisk w kraju.

Wiżajny, Wiżajny (Polska)

Mapa

Parkowanie, podróż
  • Możliwość parkowania

Wypoczynek, rekreacja
  • Futbol, Wypożyczalnia rowerów, Wypożyczenie łódki, Jazda konna, Możliwość łowienia ryb w pobliżu obiektu

Wyżywienie
  • Możliwość skorzystania z grilla

usługi dla dzieci
  • Plac zabaw dla dzieci

Języki używane w obiekcie
Polski, Angielski, Rosyjski
Akceptowana waluta
PLN (zł) , EUR (€)
Akceptowana forma płatności w obiekcie