Bukowina Tatrzańska noclegi

Wpisz tutaj gdzie chciałbyś pojechać lub podaj szczegóły planowanej podróży (np. Balaton, wellness)
Pokaż więcej obiektów

Dlaczego warto odwiedzić Bukowinę Tatrzańską?

Bukowina Tatrzańska, to całoroczna wieś turystyczna, która zasłynęła z atrakcji narciarskich i staje się konkurencją dla stolicy zimowej Zakopanego. W gminie Bukowina jest różnica poziomów wynosząca 1819 metrów, a takie różnice są rzadko spotykane nawet w rejonach alpejskich. Na obszarze gminy Bukowina leżą Rysy (2499 m n.p.m.), które wymagają około 7 godzin wspinaczki z pełnym zabezpieczeniem.

Bukowina Tatrzańska leży w sąsiedztwie Zakopanego na Podhalu. Jest to całoroczna wieś turystyczna, która zasłynęła z atrakcji narciarskich i staje się konkurencją dla stolicy zimowej Zakopanego. Zamieszkuje ją około 13 000 mieszkańców. Bezpośrednio wokół Bukowiny znajdują się sąsiadujące wsie: Poronin,  Małe Ciche, Biały Dunajec, Leśnica, Białka Tatrzańska, Jurgów oraz Czarna Góra. Miejscowość ta udostępnia dwa przejścia graniczne na Słowację: Łysa Polana oraz Jurgów.

 

W gminie Bukowina jest różnica poziomów wynosząca 1819 metrów, a takie różnice są rzadko spotykane nawet w rejonach alpejskich. Najważniejszym geograficznie miejscem w Bukowinie Tatrzańskiej jest tak zwane ,,Rondo”. Miejsce to stanowi skrzyżowanie dróg, z których jedna prowadzi do Morskiego Oka, odwiedzanego przez niemal milion turystów rocznie. Na terenie Bukowiny leżą Rysy (2499 m n.p.m.), które wymagają wspinania się przez około 7 godzin z pełnym zabezpieczeniem. Znajdzie się tu pełna oferta atrakcji dla gości, którzy mają możliwość noclegu. Bukowina Tatrzańska posiada oferty dostępne dla każdego.

 

Dlaczego warto odwiedzić Bukowinę Tatrzańską?

Znajdują się tutaj jedyne występujące w Polsce lodowce, a także najwyższy wodospad Siklawa. Wodospad ten opada siedemdziesięciometrową kaskadą do potoku. Oprócz niego znajdują się tu jeszcze Wodogrzmoty Mickiewicza

Z Bukowiny Tatrzańskiej prowadzi szlak na Morskie Oko. Najbardziej uczęszczanymi dolinami w tej części są Dolina Kościeliska i Dolina Chochołowska. Niektóre z dostępnych szlaków turystycznych to: Z Wodogrzmotów do Doliny Pięciu Stawów, Spacer do Dolinki za Mnichem z szansa spotkania świstaka i kozicy, Mięguszowiecka Przełęcz Pod Chłopkiem z unikatowym czterystu-letnim płatem śniegu, najłatwiejszy z dostępnych Szlak przez Świstówkę do Doliny Pięciu Stawów.

Mieszkańcy Bukowiny Tatrzańskiej dla swoich gości przygotowują raz w tygodniu przedstawienie teatralne z wykorzystaniem góralskich strojów i gwary.

Planując wypoczynek w Bukowinie warto rozważyć udział w Góralskim Karnawale, który odbywa się na początku lutego. Najbardziej znanym festiwalem Bukowiny stały się ,,Sabałowe Bajania”, czyli ogólnopolski festiwal folkloru polskiego. Noclegi w Bukowinie będą najlepszym rozwiązaniem, aby bez przeszkód zapoznać się z pełną ofertą atrakcji.

Oprócz licznych imprez warto odwiedzić Bukowinę ze względu na stoki narciarskie. Łagodnie opadające i długie stoki są wręcz idealne do nauki jazdy zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Wykorzystując pobyt w górach należy zasmakować się w lokalnych potrawach. W przypadku Bukowiny między innymi do takich dań możemy zaliczyć koronny specjał górski, jakim jest smażony pstrąg z patelni. Kolejnym daniem przyrządzanym według kilkusetletniej tradycji jest kwaśnica, a unikatowym przysmakiem tamtego regionu jest podhalański oscypek.

Zaskakujący jest fakt, iż na kilkunastu kilometrach kwadratowych znajdują się aż dwa nowoczesne Aquaparki – Terma Bukowina i Terma Bania, które wykorzystują tamtejsze dobra w postaci źródeł termalnych. Wody wydobywane są z głębokości 2400 metrów ze zbocza Wysokiego Wierchu.

W ofercie dla gości są baseny rekreacyjne ze zjeżdżalniami i pływackie, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Dla bardziej wymagających i ceniących sobie komfort przygotowane są również komfortowe sauny.

Ta turystyczna miejscowość przystosowana jest również dla miłośników dwóch kółek. W Bukowinie odbywa się jeden z górskich etapów kolarskiego wyścigu Tour de Pologne. Jednym w wytrzymałościowych podjazdów jest ten z Białego Dunajca do Gliczarowa, natomiast drugim testem sprawnościowym może okazać się Rusiński Wierch biegnący do stacji CPN.

 

Bukowina Tatrzańska – noclegi dla każdego

Niekiedy planowanie podróży przerasta niedoświadczonego turystę. Jednak warto odpowiednio wcześniej zapoznać się z bazą noclegową Bukowiny Tatrzańskiej. Noclegi oferowane w tej miejscowości to głównie kwatery prywatne. Warto dopytać od razu o wyżywienie. Wybierając noclegi blisko centrum decydujesz się na wyższe koszty. Z kolei spokojniejsze i tańsze miejscówki znajdziesz na obrzeżach Bukowiny Tatrzańskiej.

Noclegi niekoniecznie muszą być pokojem w czyimś domu. W Bukowinie znajdziesz także wille, pensjonaty i gospodarstwa agroturystyczne. Dla wymagających są też hotele, a dla zapalonych górołazów jest i schronisko.