×

Nasze najlepsze oferty w miejscowości Rybno:

Agroturystyka nad jeziorem Rumian Rybno

Zobacz telefony
  • Oczekiwany czas odpowiedzi to jeden dzień roboczy.
  • 1 domek drewniany
  • Języki używane w obiekcie: Polski

Opis obiektu noclegowego

Baza agroturystyczna nad jeziorem Rumian, we wsi Szczupliny, w nowym budynku, stylowo wyposażone 2-4 osobowe pokoje z łazienkami - zapewnią właściwy komfort po dniu spędzonym na łonie natury.

Wielką tajemnicą jest, że tutejsze okolice są nie "zadeptanymi" Mazurami.
W czasie spaceru po lesie lub wędrówki wokół Wielkiego Pola można zobaczyć sarny i jelenie. Malownicze rozlewiska, podmokły las, starorzecza, bagniste tereny zostały objęte ochroną i stanowią Welski Park Krajobrazowy.

Jedną z atrakcji turystycznych, które można sobie wyobrazić oprócz spacerów, wędkowania w pobliskim jeziorze Rumian na pewno jest kajakarstwo.

Oprócz wspomnianych wyżej pokoi, baza dysponuje przestrzenią wspólną, kuchnią oraz jadalnią. W sezonie letnim oferowane jest całodzienne wyżywienie, można też samodzielnie zaopatrzyć się w sklepie spożywczym, który jest również na miejscu.

Atrakcyjność jest pojęciem względnym, więc na pewno brak jest typowych zabytków, ale widoczne są jeszcze dla uważnego oka pozostałości fortyfikacji z okresu I Wojny Światowej, ruiny kościoła

Ewangelickiego wraz z niewielkim cmentarzem, które znajdują się na skarpie tuż nad jeziorem, leśny grób tragicznie zamordowanej w 1945 roku przez żołnierzy Armii Czerwonej  Emili Laurin są to niektóre atrakcje dla prawdziwych koneserów.

Osobno należy wspomnieć o górach piaskowych na terenie kopalni kruszywa. Pozornie są to tereny zdewastowane przez przemysłową eksploatację, bowiem przyroda konsekwentnie wraca na tereny jej wydarte, a obfitość wody sprawia, że niektóre formy są wręcz fantastyczne!

Szczupliny 53, Rybno (Polska)

Mapa

Kalendarz dostępności

grudnia. 2021.
p w ś c p s n
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Języki używane w obiekcie
Polski
Akceptowana waluta
PLN (zł) , EUR (€)
Akceptowana forma płatności w obiekcie