×

Agroturystyka nad jeziorem Rumian Rybno

Kontakt z właścicielem obiektu

Skontaktuj się bezpośrednio z obiektem, aby uzgodnić dostępne terminy i ceny.

Pokaż tylko obiekty noclegowe z rezerwacją online

Opis obiektu noclegowego

Baza agroturystyczna nad jeziorem Rumian, we wsi Szczupliny, w nowym budynku, stylowo wyposażone 2-4 osobowe pokoje z łazienkami - zapewnią właściwy komfort po dniu spędzonym na łonie natury.

Wielką tajemnicą jest, że tutejsze okolice są nie "zadeptanymi" Mazurami.
W czasie spaceru po lesie lub wędrówki wokół Wielkiego Pola można zobaczyć sarny i jelenie. Malownicze rozlewiska, podmokły las, starorzecza, bagniste tereny zostały objęte ochroną i stanowią Welski Park Krajobrazowy.

Jedną z atrakcji turystycznych, które można sobie wyobrazić oprócz spacerów, wędkowania w pobliskim jeziorze Rumian na pewno jest kajakarstwo.

Oprócz wspomnianych wyżej pokoi, baza dysponuje przestrzenią wspólną, kuchnią oraz jadalnią. W sezonie letnim oferowane jest całodzienne wyżywienie, można też samodzielnie zaopatrzyć się w sklepie spożywczym, który jest również na miejscu.

Atrakcyjność jest pojęciem względnym, więc na pewno brak jest typowych zabytków, ale widoczne są jeszcze dla uważnego oka pozostałości fortyfikacji z okresu I Wojny Światowej, ruiny kościoła

Ewangelickiego wraz z niewielkim cmentarzem, które znajdują się na skarpie tuż nad jeziorem, leśny grób tragicznie zamordowanej w 1945 roku przez żołnierzy Armii Czerwonej  Emili Laurin są to niektóre atrakcje dla prawdziwych koneserów.

Osobno należy wspomnieć o górach piaskowych na terenie kopalni kruszywa. Pozornie są to tereny zdewastowane przez przemysłową eksploatację, bowiem przyroda konsekwentnie wraca na tereny jej wydarte, a obfitość wody sprawia, że niektóre formy są wręcz fantastyczne!

Szczupliny 53, Rybno (Polska)

Mapa

Języki używane w obiekcie
Polski
Akceptowana waluta
PLN (zł) , EUR (€)
Akceptowana forma płatności w obiekcie