×

Agroturystyka Na Jamie Jaśliska

Kontakt z właścicielem obiektu

Skontaktuj się bezpośrednio z obiektem, aby uzgodnić dostępne terminy i ceny.

Pokaż tylko obiekty noclegowe z rezerwacją online
  • Oczekiwany czas odpowiedzi to jeden dzień roboczy.
  • 1 domek drewniany, 16 miejsc
  • Języki używane w obiekcie: Polski

Opis obiektu noclegowego

Domek wczasowy "Na Jamie" - zaciszny zakątek, tuż nad rzeką Jasiołką u stóp
malowniczych gór. 

 Szanowni Goście! Nasze gospodarstwo agroturystyczne położone jest w Beskidzie Niskim, w gminie Jaśliska. W otulinie Jaśliskiego Parku Krajobrazowego. Obiekt znajduje się blisko szosy Tylawa - Komańcza.  

Okolice Posady Jaśliskiej zachęcają do wycieczek rowerowych oraz pieszych wędrówek po górach. Wschodnia część Beskidu Niskiego to jedna z najdzikszych części polskich Karpat. Przyroda okolic jest chroniona w formie nie tylko parku krajorazowego. Utworzono tutaj szereg rezerwatów m.in. największy w naszych Karpatach "Źródliska Jasiołki" o powierzchni ponad 1500 hektarów. Osobliwością przyrodniczą jest przenikanie się gatunków roślin charakterystycznych dla Karpat Wschodnich i Zachodnich. Po niebie często szybują orliki krzykliwe. Przy odrobinie szczęścia można napotkać na przykład wspaniałego jelenia karpackiego, czy majestatycznego rysia.

Wędkarze mogą "chodzić za rybą" na Jasiołce i Wisłoku - wymagane jest jednak zezwolenie na połów w wodach górskich. Pasjonaci ciekawostek geologicznych znajdą ciekawe wychodnie skalne na Kamieniu, Piotrusiu, czy w przełomach rzek i potoków. Przez góry przebiega szereg znakowanych szlaków - niebieski szlak graniczny, główny szlak beskidzki, czy szlak Jaga-Kora honorujący kurierów Polskiego Państwa Podziemnego. Z Polańskiej Góry, przy dobrej widoczności, można dostrzec Tatry i Połoniny Bieszczadów, a z Tokarni w Paśmie Bukowicy - Beskidy Skolskie w ukraińskich Karpatach. Przy tym wszystkim niewielu tu turystów. Te góry są oazą ciszy i spokoju.  

Również miłośnicy historii znajdą coś dla siebie. Ślady dawnych łemkowskich wsi i pozostałości po dawnej świetności miasteczka Jaśliska. Dawne cerkwie znajdziemy w Daliowej i Wisłoku Wielkim, a w Króliku Wołoskim tajemnicze ruiny wschodniochrześcijańskiej świątyni. Ciekawostką są opuszczone kamieniołomy i żołnierskie cmentarze z czasów I Wojny Światowej na górze Kamień. Poszukiwacze militariów mogą oddać się tutaj bez reszty swojej pasji - w okolicy toczono ciężkie walki podczas obu wojen światowych. Wytrwali rowerzyści mogą ruszyć przez Przełęcz Beskid do położonych po drugiej stronie gór słowackich Medzilaborec, gdzie zobaczyć można m.in.... muzeum Andy'ego Warhola. Również niedaleko wytrwały rowerzysta odnajdzie Zyndanową z łemkowskim mini - skansenem i ciekawym zbiorem militariów. Dalej jest już Przełęcz Dukielska - jedna z najważniejszych w całym Łuku Karpat. Warto zajrzeć także do Muzeum Etnograficznego w rynku Jaśliskim.

Dysponujemy 16 miejscami noclegowymi. Do dyspozycji naszych gości: dobrze wyposażony aneks kuchenny (lodówko-zamrażarka, mikrofalówka, kuchenka gazowa z piekarnikiem, czajnik), salon - z dostępem do telewizji i internetu, łazienka z pralką, taras z drewnianym stolikiem i huśtawką. Jest też miejsce na wieczór przy ognisku lub grillu.  

U nas możecie Państwo nabyć świeżutki nabiał, jajka, warzywa prosto z grządki.
W sąsiedztwie kupicie pstrągi i miód. Kilka minut drogi od gospodarstwa znajduje się sklep spożywczy czynny do godz. 21:00 (w niedzielę do godz. 19:00).  

Dla dzieciaczków mamy dużo miejsca do zabawy: piaskownicę, zjeżdżalnię,
huśtawkę, rowery.  

Nasze gospodarstwo usytuowane jest u stóp wzgórza zwanego Wierzchgórą. Ze szczytu rozpościera się rozległy widok na Beskid Niski. Widać między innymi potężny masyw Kamienia nad Jaśliskami, zwanego też Bieszczadem, pokryte bukowo-jodłową puszczą szczyty Beskidu Dukielskiego oraz rozległy i dziki masyw Jawornika. Z Wierzchgóry można ruszyć na wędrówkę w głąb masywu Jawornika, m.in. do Polan Surowicznych, a dla wytrawnych piechurów nawet do Rymanowa Zdroju czy Puław.  

Jest jeszcze wiele ciekawych miejsc do zwiedzania. Nasza oferta trwa cały rok. 

Posada Jaśliska 49a, Jaśliska (Polska)

Mapa

Języki używane w obiekcie
Polski
Akceptowana waluta
PLN (zł) , EUR (€)
Akceptowana forma płatności w obiekcie